Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Balatongyörök

Na nejzápadnějším výběžku severního pobřeží maďarského jezera Balaton vyrostlo malé výletní městečko Balatongyörök. Jde o klidnou destinaci, která svým návštěvníkům nabízí veškerý potřebný komfort. Je možné zde využít služeb několika restaurací, navštívit četné obchůdky a samozřejmě si užívat vodních radovánek v největším jezeře střední Evropy.

Balatongyörök se stalo vyhledávaným místem umělců, o vesničce jsou četné zmínky v maďarské próze i poezii. Obci dominuje římskokatolický kostel postavený ve 30. letech 19. století. Krásnou stavbou je také budova nádraží a v samotném centru najdete ještě několik ukázek původní architektury. Součástí Balatongyöröku je také přístav.

Rekreační středisko Balatongyörök je mezi turisty velmi oblíbené, nabízí totiž různorodé příležitosti pro aktivní rekreaci a sportování. Jezero je lemováno pěknými travnatými plážemi, a jelikož jeho hloubka dosahuje jen od 3 do 11 metrů, dosahuje voda v letních měsících teploty okolo příjemných 25 stupňů Celsia. Kromě plavání se zde mohou návštěvníci věnovat například surfingu, plachtění nebo rybaření. Veškeré sportovní vybavení je možné si pronajmout v místním sportovním centru.

Na souši si pak můžete užít jízdu na koni, zahrát si tenis nebo třeba minigolf. Okolní krajina je ideální pro pěší turistiku i cyklistiku. V Balatongyöröku se nachází také spousta míst, kam je možné zajít za večerní zábavou a tancem. Na severovýchodním okraji městečka se v blízkosti silnice č. 71 nachází ve výšce 140 metrů nad mořem výšina Szépkilátó. Nabízí se z ní nádherná vyhlídka nejen na Balatongyörök a Balaton s dominantními sopečnými vrchy tyčícími se kolem stolové hory Badacsony. Na úpatí této výšiny byly v roce 1940 objeveny základy římské vily pocházející z 2. století.

Z Balatongyöröku můžete podniknout řadu atraktivních výletů do sousedních vesnic, kam se bez problémů dostanete vlakem nebo lodí. Za návštěvu stojí také nedaleký Národní park Balaton-felvidéki, lázeňské město Hevíz s termálním jezerem či město Keszthely.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko