Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Balatonfenyves

Balatonfenyves je obec v Maďarsku, která je situována na jižním pobřeží Balatonu. Lázeňské městečko Balatonfenyves  leží přímo na břehu jezera v blízkosti restaurací a různých obchodů.  Útulná obec nabízí vhodnou rekreaci v klidném prostředí, protože veškeré služby se nacházejí v místě včetně lékaře a půjčovny kol.

Na jižním břehu se voda jen pozvolna svažuje do hloubky, na většině míst se můžete brouzdat vodou třeba i do vzdálenosti pěti set metrů od břehu bez plavání. Obzvláště mělké je pásmo přiléhající přímo ke břehu, kde se mohou ani ne v půlmetrové hloubce skvěle vydovádět ti nejmenší. Zpravidla proto si volí jižní břeh rodiny s malými dětmi. Pláž s mírným klonem dolů je vhodná pro děti, které určitě uvítají také Aquapark "Balatonlelle", který je vzdálen jen 25 km.

Na jezeře Balaton se můžete věnovat plachtění a surfování, případně s povolenkou rybaření. Obrovská vodní hladina, porosty rákosí, lesy a louky u jezera skýtají další neobvyklé možnosti. Hlavní zábavou pro návštěvníky Balatonu – samozřejmě vedle plavání – jsou výlety na lodích a rybolov. Rybolov je zde kvalitní, zejména místní candáti jsou ceněnými úlovky, také sumců a kaprů je zde velká hojnost. Motorové čluny jsou zde zcela zakázány, a tak se výlety na lodích odehrávají jako plavba na plachetnicích. Věnovat se zde můžete také veslování a windsurfingu.

V okolí Balatonu Maďarského moře je tolik krás přírody a pamětihodností, že by bylo škoda u něj jen ležet na pláži a nepoznat je. Rozvoj cyklostezek, k němuž dochází v posledních letech, usnadňuje poznávání tohoto kraje na kole. Vydejte se na výlety do příjemných letovisek, vinicemi a sady, úhlednými vesnicemi, k hradům a zámkům, do termálních lázní, útulných hospůdek „csárd“ a vinných sklípků.

Balaton si může klidně zvolit i ten, kdo si chce svůj pobyt zpříjemnit loveckými zážitky, protože podstatná část nejlepších loveckých revírů Maďarska se nachází právě v okolí jezera. Balatonský region a jeho okolí jsou spíše revírem vysoké zvěře, zatímco na jih od Balatonfenyves, v Nagyberek se na tabuli předkládá bohatá nabídka milovníkům drobné zvěře.

V rovinatém Maďarsku se nachází také několik úzkorozchodných železnic. Jednou z nich je právě „úzkorozchodka“ na jižním okraji Balatonu. Jde o místní drážku připojující několik vesnic ležících v typické maďarské pustě k nádraží na hlavní (elektrifikované) trati v pobřežní obci Balatonfenyves.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko