Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Balatonkenese

Balaton je nejen proslulým přírodním bohatstvím, ale i častým místem rekreace. Balaton je největší jezero střední Evropy, a proto je nazýván Maďarské moře. Je sice sladkovodní, nicméně svou rozlohou moře připomíná.  Mělký jižní břeh je ideální pro rodiny s dětmi, ale i příkřejší sever nabízí mnoho pláží. Teplota vody se v létě pohybuje mezi 20°C až 26°C, zrána a navečer překračuje teplotu vzduchu. Lázně a bahenní zábaly uklidňují podrážděné nervy, pomáhají při chudokrevnosti a únavě.

Menší středisko Balatonkenese je situováno přímo u jezera Balaton a má dopravně výhodnou polohu. Město Veszprem je vzdáleno 20 km severo-západně a 30 km západně se nachází známé letovisko Balatonfüred. V místě jsou k dispozici nejrůznější butiky, obchody s potravinami a pekařství, nechybí ani banka a restaurace. Krytý bazén, sauna a solárium je vzdáleno 15 km. Další možnosti nejrůznější zábavy je v dosahu 10 až 30 km.

Pláž v délce 800 m má mírný sklon a veškeré plážové zařízení. Ve sportovním přístavu se nabízí možnost plachtění, je zde i škola plachtění, a surfování. Nachází se zde i venkovní tenisový kurt. Návštěvníci se zde mohou věnovat také rajtování a rybaření. V nedalekém Balatonfüzfö se nachází letní sáňkařská dráha. V Balatonkenese je k dispozici půjčovna kol a horských kol. V bezprostředním okolí střediska jsou cyklistické stezky.

České návštěvníky láká k Balatonu nejen jeho dobrá dostupnost, ale i množství kulturních akcí probíhajících v jeho okolí. Za všechny jmenujme aspoň festival folklóru Zlatá mušle, varhanní koncerty či historické bojové hry a jezdecké průvody.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko