Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Siofók

Siófok je nejrušnější lázeňská oblast na jižních březích Balatonu. Přitažlivost jižního břehu je zvýšena mělkou vodou a písečným dnem, čímž se stává oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi. Siófok se stal opravdovým prázdninovým centrem po 2. světové válce, když zde bylo postaveno mnoho hotelů a letních sídel. Nyní je Siófok turistickým a obchodním centrem a také rybářským a navigačním centrem.

Nejslavnější syn města, skladatel „Čardášové princezny“ a jiných světoznámých operet, Emmerich Kálmán (1882-1953) zde má vlastní Muzeum na promenádě Kálmán Imre sétány 5. V přístavu Siófok přistávají veškeré balatonské lodní linky a vyplouvají odtud i parníky. Sezóna se každoročně zahajuje o svatodušních svátcích Mezinárodním folklórním festivalem „Zlatá mušle“. K Siófoku už neoddělitelně patří i červencový Jazzový Festival New Orleans nebo říjnový Vajíčkový festival. K letnímu programu patří operetní představení, varhanní koncerty, historické bojové a jezdecké hry, národní a mezinárodní sportovní soutěže, koncerty populární hudby a výstavy děl uznávaných tuzemských i zahraničních umělců.

Siófok, hlavní město jižního břehu, má 17 km dlouhé pobřeží se známými plážemi „Zlatý břeh“ a „Stříbrný břeh“. Na těchto plážích naleznete všechna zařízení, která z koupání udělají opravdový zážitek. Obě pláže jsou odděleny přístavem, ve kterém kotví plachetnice a v létě také linkové a výletní lodě, ale také parník s diskotékou. Po pravé ruce od přístavu začíná pobřežní promenáda "Zlatého břehu" s překrásnými "růžovými zahradami", zde si můžete užívat pulsující denní i noční život. Butiky, restaurace, diskotéky a cocktail-bary tu stojí jeden vedle druhého.

Na Stříbrném břehu, na druhé straně přístavu, se kolem hotelů Ezüstpart a Korona nachází centrum. Pobřežní promenáda hned za pláží je místem pro cyklistiku, procházky a jízdní prostředky všeho druhu (rodinná jízdní kola, bringohinto atd.). Na promenádu navazuje klidná vilová čtvrť s pěknými prázdninovými domy. Skutečné centrum města se nachází 400 m odtud, přímo u vodárenské věže. Zde najdete mnoho bank s bankomaty, butiky, pekárnami, lékárnami a směnárnami.

Třicetitisícové městečko na jižním břehu jezera, zvané též „hlavní město Balatonu“, je jedním z nejoblíbenějších maďarských letovisek s bohatou nabídkou využití volného času přes den i večer, s dlouhými travnatými plážemi a cyklistickými stezkami. Najdeme zde též hřiště na tenis a squash, termální koupaliště, bohaté možnosti surfování a plachtění. Na různých místech podél jezera, včetně pláže Nagy si můžete pronajmout pramičku nebo plachetnici.

Významnou dominantou města je hezká stavba místní vodárny. Systém zdymadel, který byl částečně zbudován Římany v roce 292 a hojně využíván Turky v 16. a 17. stol., si můžete prohlédnout z Krúdy sétány (chodník poblíž přístaviště), nebo z Barossova mostu jižně od zdymadel. V jeho blízkosti se nachází velitelství maďarského námořnictva. Věž na západním výběžku vstupu do kanálu je meteorologická observatoř Národní meteorologické služby. Balaton může být někdy pěkně nepříjemný, když se zveden vítr, a proto zde funguje systém varovných signálů.

Siófok, letovisko na břehu Balatonu

Siófok, letovisko na břehu Balatonu

Siofók je největším letoviskem a turistickým městem s několikametrovými plážemi Aranypart na jižním pobřeží největšího jezera ve střední Evropě – Balatonu. Lázeňské město Siofók se táhne až k letovisku Balantonvilágos na východě a Balatonszéplak na západě. Bez nadsázky je možné ho nazvat maďarským letním hlavním městem.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko