Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Szántód

Szántód je jedno z nejznámějších letovisek jižního břehu Balatonu, nacházející se mezi Zamárdi a Balatonföldvár přímo proti poloostrovu Tihany. Szántód je dostupný autem po dálnici M7 a po železnici vlaky s odjezdem z Jižního nádraží v Budapesti.

Rybářskou vesnicí byl Szántód od nepaměti, místní přístav byl postaven v roce 1802. Komplex budov zdejšího statku, postaveného mnichy benediktýnského řádu v letech 1716-1741, byl přebudován na kulturní středisko a tyto renovační práce byly oceněny cenou Európa Nostra. V interiéru bývalé obytné části statku jsou vystaveny plastiky a malby, ve vinném sklepě se nachází expozice z dějin vinařství. Místopisná expozice je k vidění v bývalém čeledníku. Zdejší „čárda“ nabízí znamenitá jídla a nápoje. Nachází se zde také akvárium, které návštěvníkům přibližuje svět živočichů obývajících vody Balatonu.

Nejnavštěvovanějším místem v Maďarsku je bezesporu Balaton. Nejen samotné jezero, ale i města a místa v jeho bezprostředním okolí. Voda v jezeře je v létě příjemně teplá, obvykle mívá tak kolem 22 stupňů, je čistá a koupání je bezproblémové.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko