Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Maďarsko - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Maďarsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Maďarsko.

Evropské slavnosti - zájezdy za zábavou, kulturou a folklórem

Evropské slavnosti - zájezdy za zábavou, kulturou a folklórem

Málokdy poznáte národ lépe než právě v době lidových slavností. Nemáte rádi hluk, davy lidí a neradi si zajišťujete potřebné ubytování právě když je to nejproblematičtější a nejdražší a přece jste zvědaví, jak lidé žijí tehdy, když žijí pro sebe a pro své tradice? Zájezdy za poznáním historie a zvyků země vás zaručeně zaujmou.

celý článek

 

Golf a lázně v Bukfurdo

Golf a lázně v Bukfurdo

Na severozápadě Maďarska se v oblasti známé jako západní Zadunají rozkládají jedny z největších a nejkrásnějších lázní v zemi – Bükfürdő. Jsou vyhledávány pro své léčivé prameny bohaté na minerální látky. Bükfürdő toho však kromě léčebného programu nabízí ještě mnohem více. Pestrá je také nabídka sportovních a volnočasových aktivit.

celý článek

 

Maďarsko - pobyty v termálech a lázních

Maďarsko - pobyty v termálech a lázních

Když se řekne Maďarsko, každý si představí Balaton. Ale není to jen toto jezero. Příroda byla k Maďarsku štědrá a nadělila mu jeden z nejbohatších zdrojů termální a léčivé vody na světě. A lidé je využívali již v dobách před naším letopočtem.

celý článek

 

Keszthely - univerzitní město s tradicí

Keszthely - univerzitní město s tradicí

Maďarské městečko Keszthely najdeme na západním břehu Balatonu v těsném sousedství známého lázeňského města Hevíz. První písemné doklady o tomto nejstarším městě u jezera Balaton pocházejí z poloviny 13. století. Město je proslaveno tím, že zde vznikla první vysoká zemědělská škola v Evropě.

celý článek

 

Szombathely

Szombathely

Szombathely je město situované v západním Maďarsku poblíž maďarsko-rakouské hranice. Město s původním jménem Savaria bylo založeno v roce 43 po Kristu a jeho obyvatelé požívali práv římských občanů. Ze zisků, které plynuly z Jantarové stezky, bylo postaveno výstavní město, o jehož někdejší nádheře svědčí na dvou místech archeologické vykopávky.

celý článek

 

Hévíz jsou prvotřídní termální lázně

Hévíz jsou prvotřídní termální lázně

Hévíz se svou zázračně léčivou vodou se nachází v blízkosti Balatonu. Je pokládán za jedno z nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku a jeho návštěvníci sem jezdí především za přírodním divem – jezerem s termální vodou o rozloze 4,4 ha. Teplota vody v největším evropském termálním jezeře dosahuje 33 až 35 °C, v zimě se pohybuje od 26 do 28 °C.

celý článek

 

Pannonhalma je klenotnice maďarské architektury

Pannonhalma je klenotnice maďarské architektury

Pannonhalma je sice jen menší obec v Maďarsku asi 21 km vzdálená od Győru, ale zato historicky velmi významná. Je místem benediktinského opatství existujícího už tisíc let, které UNESCO zařadilo v roce 1996 na seznam světového kulturního dědictví. V současnosti patří k nejpůsobivějším historickým komplexům v Maďarsku.

celý článek

 

Fertod

Fertod

Městečko Fertöd je přibližně od půlky 18. století spojováno s aristokratickou rodinou Esterházyů a jejich zámek Fertöd je pokládán za jeden z nejhonosnějších paláců v Maďarsku. Fertöd s výpravným palácem rodu Esterházyů turisté najdou asi 27 km na východ od Šoproně.

celý článek

 

Tokaj vínem opředený

Tokaj vínem opředený

Město Tokaj se nachází v severovýchodní části Maďarska přímo v místech soutoku řek Tisa a Bodrog. Proslulá místní vinařská oblast se rozprostírá při jižních cípech Zemplínských vrchů. Světoznámé tokajské víno je tak vyhlášené svým jantarovým mokem, že je o něm zmínka i v maďarské národní hymně.

celý článek

 

Siófok, letovisko na břehu Balatonu

Siófok, letovisko na břehu Balatonu

Siofók je největším letoviskem a turistickým městem s několikametrovými plážemi Aranypart na jižním pobřeží největšího jezera ve střední Evropě – Balatonu. Lázeňské město Siofók se táhne až k letovisku Balantonvilágos na východě a Balatonszéplak na západě. Bez nadsázky je možné ho nazvat maďarským letním hlavním městem.

celý článek

 

Sárospatak je městem vína, lázní a kultury

Sárospatak je městem vína, lázní a kultury

Městečko Sárospatak leží na řece Bodrog ve vzdálenosti 270 km od maďarské metropole v severní části země, v proslulé vinařské oblasti Tokaj-hegyalja. Město je známé svou univerzitou a hradem Rákoczi, který představuje mistrovské dílo renesanční architektury v Maďarsku.

celý článek

 

Budapešť - Széchenyiho lázně

Budapešť - Széchenyiho lázně

K nejoblíbenějším lázeňským areálům Budapešti patří novobarokní termální lázně Széchenyi, které jsou údajně největším komplexem svého druhu v celé Evropě. Tyto lázně jsou navíc také nejhlubší a nejteplejší ve městě, na povrch vyvěrá z hloubky 1250 metrů voda o teplotě 74 – 75 °C, obsahující síru, vápník a hydrogenuhličitan hořečnatý.

celý článek

 
1 2 3 4 5
 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko