Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Maďarsko - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Maďarsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Maďarsko.

Budapešťská ZOO

Budapešťská ZOO

Pokud chcete při návštěvě Budapešti udělat radost dětem, vezměte je do místní zoologické zahrady. Uvidíte, že nadšeny z ní nebudou jen vaše ratolesti, ale jistě okouzlí i vás. Zdejší zoologická zahrada je jednou z prvních na světě, otevřena byla již v období monarchie, v roce 1866. O založení se zasloužila Maďarská akademie věd.

celý článek

 

Budapešť - Národopisné muzeum

Budapešť - Národopisné muzeum

Naproti nádherné budovy budapešťského parlamentu se nachází Národopisné muzeum, které je považováno za největší svého druhu v Evropě. Stavba vznikala v letech 1893 – 1896 podle projektu architekta Alajose Hausmanna.

celý článek

 

Budapešť - Státní opera

Budapešť - Státní opera

V krásné historické neorenesanční budově v centru Pešti sídlí maďarská Státní opera, která je jednou z architektonických perel města. Stavba je životním dílem uznávaného maďarského architekta Miklóse Ybla. Svou krásou měla předčit nejen pařížskou, ale i drážďanskou a vídeňskou operu.

celý článek

 

Budapešť - Maďarská Národní galerie

Budapešť - Maďarská Národní galerie

Součástí budapešťského Královského paláce stojícího na vyvýšenině známé jako Hradní vrch, je společně s dalšími institucemi již po několik desetiletí Maďarská národní galerie. Je historicky velmi ceněná, protože uchovává komplexní sbírky maďarského umění od středověku až po současnost. Jde tak o jakýsi průřez maďarskou historií umění.

celý článek

 

Budapešť - Skalní kostel

Budapešť - Skalní kostel

K nejzajímavějším památkám Budapešti patří Skalní kostel, který nechal v roce 1926 postavit Kálman Lux. Jako předloha mu tehdy sloužila jeskyně v Lurdech. Kostel se nachází jen několik minut chůze od lázní a hotelu Gellért.

celý článek

 

Budapešť - Gellértův památník

Budapešť - Gellértův památník

V roce 1904 vznikl na Gellértově vrchu, v místech, kde byl údajně v 11. století zavražděn biskup Gellért, bronzový památník se sochou tohoto mučedníka. Biskup, který se po smrti stal patronem Budapešti, žehná městu pozvednutým křížem.

celý článek

 

Budapešť - Lázně Rudas

Budapešť - Lázně Rudas

Lázně Rudas jsou nejslavnějšími tureckými lázněmi, které se podařilo dochovat v maďarské metropoli Budapešti. Pocházejí z 16. století a vyznačují se typickou tureckou kupolí a osmibokým bazénem. Zdejší léčivé vody jsou známé již po více jak tisíc let.

celý článek

 

Velká synagoga v Budapešti

Velká synagoga v Budapešti

Velká synagoga v Budapešti je největší synagogou v Evropě a po synagoze v New Yorku také druhou největší na světě mimo Izrael. Byla postavena v letech 1854 – 1859 v byzantsko – maurském stylu, pod vedením vídeňského architekta Ludwiga Förstera.

celý článek

 

Budapešť - Vácká ulice

Budapešť - Vácká ulice

Vácká ulice, neboli maďarsky Váci Utca je považována za jakousi výstavní skříň celé Budapešti. Protíná centrum metropole a táhne se rovnoběžně podél toku řeky Dunaj. Patří mezi nejvyhlášenější a turisticky nejpřitažlivější ulice města, nabízí totiž nejen příjemné posezení a nákupy, ale hlavně elegantní architekturu 19. a 20. století.

celý článek

 

Budapešťské lázně a plovárny

Budapešťské lázně a plovárny

Budapešť není známá jen svými skvostnými architektonickými památkami, ale světového věhlasu dosáhla především jako lázeňské město, které patří k nejvelkolepějším v Evropě. Po celé metropoli jsou roztroušeny desítky termálních lázní s více jak stovkou pramenů a studní.

celý článek

 

Budapešť - hotel a lázně Gellért

Budapešť - hotel a lázně Gellért

Na úpatí Gellértova vrchu byl v letech 1912 – 1918 vybudován secesní hotel Gellért, který se stal součástí stejnojmenného lázeňského komplexu. Dnes je Gellért nejstarším maďarským hotelem a společně s lázněmi je pýchou Budapešti. Prameny, které zdejší lázně napájí, jsou známy již téměř dva tisíce let.

celý článek

 

Budapešť - bazilika sv. Štěpána

Budapešť - bazilika sv. Štěpána

Bazilika sv. Štěpána nacházející se v historickém centru Budapešti byla pojmenována po prvním maďarském křesťanském králi Štěpánovi I. Svatém, kterému byla zasvěcena. Kostel byl vystavěn podle návrhu architekta Józsefa Hilda.

celý článek

 
1 2 3 4 5
 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko