Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Budapešť - hotel a lázně Gellért

Na úpatí Gellértova vrchu byl v letech 1912 – 1918 vybudován secesní hotel Gellért, který se stal součástí stejnojmenného lázeňského komplexu. Dnes je Gellért nejstarším maďarským hotelem a společně s lázněmi je pýchou Budapešti. Prameny, které zdejší lázně napájí, jsou známy již téměř dva tisíce let.

Již v tureckém období stávalo na Gellértově vrchu nádherné lázeňské zařízení, to však bylo na počátku 20. století přestavěno a zmodernizováno. Během bombardování Budapešti v roce 1945 byl hotel vážně poškozen, ale po válce naštěstí prošel rozsáhlou rekonstrukcí. V současné době je lázeňský hotel Gellért jedním z nejelegantnějších čtyřhvězdičkových hotelů. Každého při vstupu na první pohled zaujme působivá vstupní hala se secesní výzdobou, sochami, mozaikami a vitrážemi.

Hotel je otevřen pro širokou veřejnost a nabízí obrovské vybavení pro rekreační účely, poskytuje lékařské a zdravotnické služby na nejvyšší úrovni. Jeho součástí je několik kaváren a restaurací. Z terasy v prvním patře se hosté mohou u popíjení kávy kochat krásným výhledem na město.

Lázně zahrnují krytý i otevřený bazén s vápenitou, slabě kyselou, hydrogenuhličitanovou, radioaktivní vodou, obsahující mnoho minerálních látek. Voda je vhodná pro koupele, pitné kúry či inhalace.  Zvláště účinná je v případě léčby revmatických a kloubních onemocnění, neuralgie, neurózy, dny, revmatismu, gynekologických potíží a poruch metabolismu.

Lázně Gellért jsou zajímavé tím, že mají oddělené termální lázně pro muže a pro ženy, které jsou však naprosto stejně zařízeny. Obě pohlaví tak mají k dispozici tři bazény s různě teplou vodou, saunu a parní lázeň, která nabízí odpočinek a úlevu ve stylu tureckých koupelí. Interiér vnitřního bazénu patří k nejfotografovanějším částem lázní. Nádherný venkovní bazén s vlnobitím, který zde byl přistavěn roku 1927, vyhledávají zejména děti a mládež.

- jap -
foto: jpatava

Článek byl zobrazen 3 240 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko