Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Balatongyörök

Na nejzápadnějším výběžku severního pobřeží maďarského jezera Balaton vyrostlo malé výletní městečko Balatongyörök. Jde o klidnou destinaci, která svým návštěvníkům nabízí veškerý potřebný komfort. Je možné zde využít služeb několika restaurací, navštívit četné obchůdky a samozřejmě si užívat vodních radovánek v největším jezeře střední Evropy.

Balatongyörök se stalo vyhledávaným místem umělců, o vesničce jsou četné zmínky v maďarské próze i poezii. Obci dominuje římskokatolický kostel postavený ve 30. letech 19. století. Krásnou stavbou je také budova nádraží a v samotném centru najdete ještě několik ukázek původní architektury. Součástí Balatongyöröku je také přístav.

Rekreační středisko Balatongyörök je mezi turisty velmi oblíbené, nabízí totiž různorodé příležitosti pro aktivní rekreaci a sportování. Jezero je lemováno pěknými travnatými plážemi, a jelikož jeho hloubka dosahuje jen od 3 do 11 metrů, dosahuje voda v letních měsících teploty okolo příjemných 25 stupňů Celsia. Kromě plavání se zde mohou návštěvníci věnovat například surfingu, plachtění nebo rybaření. Veškeré sportovní vybavení je možné si pronajmout v místním sportovním centru.

Na souši si pak můžete užít jízdu na koni, zahrát si tenis nebo třeba minigolf. Okolní krajina je ideální pro pěší turistiku i cyklistiku. V Balatongyöröku se nachází také spousta míst, kam je možné zajít za večerní zábavou a tancem. Na severovýchodním okraji městečka se v blízkosti silnice č. 71 nachází ve výšce 140 metrů nad mořem výšina Szépkilátó. Nabízí se z ní nádherná vyhlídka nejen na Balatongyörök a Balaton s dominantními sopečnými vrchy tyčícími se kolem stolové hory Badacsony. Na úpatí této výšiny byly v roce 1940 objeveny základy římské vily pocházející z 2. století.

Z Balatongyöröku můžete podniknout řadu atraktivních výletů do sousedních vesnic, kam se bez problémů dostanete vlakem nebo lodí. Za návštěvu stojí také nedaleký Národní park Balaton-felvidéki, lázeňské město Hevíz s termálním jezerem či město Keszthely.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko