Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Balatonalmádi

Rušné letovisko Balatonalmádi se nachází přímo u jezera Balaton, na jeho severním břehu, ve stejnojmenném regionu Maďarska. Rozprostírá se na severovýchodní části pobřeží. Balatonalmádi najdete 15 km východně od Balatonfüred a 15 km jižně od Veszprém. Městečko je obklopené lesy a má zajímavou architekturu staveb z červeného kamene. Hosté jistě ocení krásné písčité i kamenité pláže a široké možnosti sportovního využití.

Významné rekreační středisko vzniklo spojením několika různých obcí do jednoho celku. V centru stojí obrovský dvanáctipatrový hotel Aurora, v němž je ovšem ubytování velmi drahé. Jako v podstatě všechna střediska u Balatonu nabízí všestranné možnosti sportovního a kulturního vyžití i zábavy. Při procházkách naleznete však i některé historické památky, jako například římskokatolický kostel spojený s bývalým jezuitským klášterem. Nejzajímavější je ale opevněný kalvínský kostel, obklopený tlustými zdmi se střílnami.

Svérázným rysem lázeňského města s největší pláží na severním pobřeží jsou červené budovy postavené z permského pískovce, např. katolický́ kostel s kaplí svaté Pravice. Kaple zdobená krásnou zlatou benátskou mozaikou stála původně na budínském královském hradě, kde měla za úkol střežit pravici prvního uherského krále, uctívanou jako národní relikvií. V obci Almádi se nachází kostel ze 13. stol. patřící dnes kalvinistické církvi, jediný neporušený opevněný kostel v horní balatonské oblasti.

Balatonalmádi nabízí návštěvníkům velké množství nejrůznějších společenských, kulturních a zábavních aktivit. V létě se zde mohou návštěvníci věnovat obrovskému množství aktivit, v zimě je Balatonalmádi rájem pro milovníky wellness. Batonalmádi je skvělým místem pro rodinnou dovolenou i dovolenou s přáteli v kterémkoliv ročním období.

V Balatonalmádi se konají večerní zábavy a folklórní večery. Asi 8 km od obce je k dispozici krytý bazén, wellness-centrum, fitness-centrum, sauna a solárium. Pro děti jsou zde k dispozici pláže s hřišti, vodními skluzavkami a šlapadly, dále vybavené travnaté pláže bezplatné i za poplatek. Návštěvníci se v Balatonalmádi mohou věnovat řadě aktivit, jedná se o wakeboarding, vodní lyžování, surfování, plachtění, tenis, golf (je zde golfové hřiště s 21 jamkami), rajtování či rybaření. V Balatonfüzfö je k dispozici letní sáňkařská dráha.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko