Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Balatonfőldvár

Balatonfőldvár se nachází v Maďarsku, v regionu Balaton. Balatonfőldvár leží na jižním břehu Balatonu a nabízí návštěvníkům množství kulturních a společenských aktivit. Kouzelné město Balatonfőldvár vás uchvátí svou romantickou atmosférou a krásnou okolní přírodou. Balatonfőldvár se hodí pro rodinnou dovolenou i dovolenou ve dvou.

Toto místo bylo založeno v roce 1872 jako letovisko. Balatonfőldvár je původně šlechtické sídlo, které patří k nejkrásnějším letoviskům Balatonu. Středisko se dělí na živou lázeňskou čtvrť a klidnější vilovou čtvrť. Centrum města představuje romantický jachetní přístav, který nabízí fascinující panoramatický výhled na protější břeh jezera. V Balatonfőldvár jsou návštěvníkům k dispozici četné obchody, stánky, zábavní podniky, herny a sportoviště.

Místo bylo osídleno již od keltských dob. Městečko o dvou tisících obyvatelích uprostřed parků a zahrad je jedno z nejmalebnějších balatonských míst pyšnící se mnoha památkově chráněnými budovami. V gotickém kostele Köröshegy se pořádají letní koncerty. Z 20 m vysoké vyhlídkové věže se nabízí nádherný panoramatický rozhled po krajině. Romantický přístav je oblíbeným střediskem jachtingu.

Balatonföldvár je nejuspořádanější osadou na břehu jezera, protože byl už na konci minulého století předem naplánován jako rekreační město. Má překrásné parky a nádherně utvářené linie ulic a promenád, které jsou chválou dobrého vkusu jedné z nejpokrokovějších maďarských aristokratických rodin Széchenyi a dovednosti projektanta Spur Istvána, pozdějšího vládního komisaře pro Balaton. I výběr polohy města byl dobrou trefou: za jasného počasí lze z Földváru přehlédnout celé 200 km dlouhé balatonské pobřeží. Toto rekreační středisko se může pyšnit nejkrásnějším přístavem jezera.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko