Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Siofók

Siófok je nejrušnější lázeňská oblast na jižních březích Balatonu. Přitažlivost jižního břehu je zvýšena mělkou vodou a písečným dnem, čímž se stává oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi. Siófok se stal opravdovým prázdninovým centrem po 2. světové válce, když zde bylo postaveno mnoho hotelů a letních sídel. Nyní je Siófok turistickým a obchodním centrem a také rybářským a navigačním centrem.

Nejslavnější syn města, skladatel „Čardášové princezny“ a jiných světoznámých operet, Emmerich Kálmán (1882-1953) zde má vlastní Muzeum na promenádě Kálmán Imre sétány 5. V přístavu Siófok přistávají veškeré balatonské lodní linky a vyplouvají odtud i parníky. Sezóna se každoročně zahajuje o svatodušních svátcích Mezinárodním folklórním festivalem „Zlatá mušle“. K Siófoku už neoddělitelně patří i červencový Jazzový Festival New Orleans nebo říjnový Vajíčkový festival. K letnímu programu patří operetní představení, varhanní koncerty, historické bojové a jezdecké hry, národní a mezinárodní sportovní soutěže, koncerty populární hudby a výstavy děl uznávaných tuzemských i zahraničních umělců.

Siófok, hlavní město jižního břehu, má 17 km dlouhé pobřeží se známými plážemi „Zlatý břeh“ a „Stříbrný břeh“. Na těchto plážích naleznete všechna zařízení, která z koupání udělají opravdový zážitek. Obě pláže jsou odděleny přístavem, ve kterém kotví plachetnice a v létě také linkové a výletní lodě, ale také parník s diskotékou. Po pravé ruce od přístavu začíná pobřežní promenáda "Zlatého břehu" s překrásnými "růžovými zahradami", zde si můžete užívat pulsující denní i noční život. Butiky, restaurace, diskotéky a cocktail-bary tu stojí jeden vedle druhého.

Na Stříbrném břehu, na druhé straně přístavu, se kolem hotelů Ezüstpart a Korona nachází centrum. Pobřežní promenáda hned za pláží je místem pro cyklistiku, procházky a jízdní prostředky všeho druhu (rodinná jízdní kola, bringohinto atd.). Na promenádu navazuje klidná vilová čtvrť s pěknými prázdninovými domy. Skutečné centrum města se nachází 400 m odtud, přímo u vodárenské věže. Zde najdete mnoho bank s bankomaty, butiky, pekárnami, lékárnami a směnárnami.

Třicetitisícové městečko na jižním břehu jezera, zvané též „hlavní město Balatonu“, je jedním z nejoblíbenějších maďarských letovisek s bohatou nabídkou využití volného času přes den i večer, s dlouhými travnatými plážemi a cyklistickými stezkami. Najdeme zde též hřiště na tenis a squash, termální koupaliště, bohaté možnosti surfování a plachtění. Na různých místech podél jezera, včetně pláže Nagy si můžete pronajmout pramičku nebo plachetnici.

Významnou dominantou města je hezká stavba místní vodárny. Systém zdymadel, který byl částečně zbudován Římany v roce 292 a hojně využíván Turky v 16. a 17. stol., si můžete prohlédnout z Krúdy sétány (chodník poblíž přístaviště), nebo z Barossova mostu jižně od zdymadel. V jeho blízkosti se nachází velitelství maďarského námořnictva. Věž na západním výběžku vstupu do kanálu je meteorologická observatoř Národní meteorologické služby. Balaton může být někdy pěkně nepříjemný, když se zveden vítr, a proto zde funguje systém varovných signálů.

Siófok, letovisko na břehu Balatonu

Siófok, letovisko na břehu Balatonu

Siofók je největším letoviskem a turistickým městem s několikametrovými plážemi Aranypart na jižním pobřeží největšího jezera ve střední Evropě – Balatonu. Lázeňské město Siofók se táhne až k letovisku Balantonvilágos na východě a Balatonszéplak na západě. Bez nadsázky je možné ho nazvat maďarským letním hlavním městem.

celý článek

 
 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko