Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Miskolc - Tapolca

Termální prameny Miskolc-Tapolca se nacházejí při jihovýchodním úpatí pohoří Bükk, 200 km od Budapešti a pouze 6 km od třetího největšího maďarského města Miskolce. Jedinečná přitažlivost těchto lázní je dána tím, že v témž místě jsou termální koupele, jezero a koupele v jeskyni. Léčivé prameny termálních lázní v rekreační oblasti asi 7 km jihozápadně od centra přitahovaly lázeňské hosty již od středověku, i když nezvyklé jeskynní lázně s otesanými skalami, lehce radioaktivní vodou a prudkou sprchou na konci jsou poměrně mladé.

Středisko má k dispozici 4 lázeňské komplexy. Zdejším největším lákadlem jsou známé jeskynní lázně. Jeskyně vytvořily vulkanické síly v hoře Szent Gyorgy. Prameny horké vody vyhloubily do vápence labyrint chodeb. V tomto jedinečném prostředí přirozených jeskynních dutin má voda teplotu 30°C. Je zde i podzemní jezero Várhegy, které je zásobováno mírně teplými prameny, které jsou nasyceny plynem.

Podle lékařského výzkumu má vzduch v jeskyni mimořádně příznivý vliv na katarové dýchací potíže. Jako koupelová kúra se doporučuje při chorobách vegetativního nervového systému, při neurotických potížích spojených s funkcí srdce, při vysokém krevním tlaku a při neurotických žaludečních potížích a vyčerpání. Voda je vápenito-hydrogenuhličitanového typu (zemito-vápenitá směs obsahující jód, bróm a vápník).

Lázeňské středisko, chráněné před větry a s příjemným, vyváženým klimatem, je vynikající pro odpočinek. Miskolc-Tapolca je obklopeno 1 150 hektarovým dubovým, březovým a borovým lesem a okolní lesy byly přebudovány také na krásné parkově upravené lido (plážové koupaliště). Hezké plážové lázně v centru městského parku mají i venkovní bazény.

Tipy na výlety
Okolí střediska Tapolca je tvořeno překrásným dubovým, březovým a borovým lesem. V okolí je možno navštívit Diósgyörský hrad, prohlédnout si ortodoxní kostel, navštívit krápníkovou jeskyni Aggetelekr, zúčastnit se ochutnávky vín v Tokaji, kde Vám představí tokajská vína, udělat si výlet do maďarské pusty do Hortobágy.

Mezi pozoruhodnostmi oblasti stojí za návštěvu ikonostas řeckokatolického chrámu v Miskolci, obdivuhodné jeskyně v Lillafüredu, malebné jezero Hámori a stará slévárna v Ómassa. Ať už se vydáme z Miskolce kterýmkoliv směrem, pohoří Bükk vždy odmění poutníka nebo turistu potěšením z krásné lesnaté scenérie.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko