Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sárvár

Město Sárvár je jedním z nejoblíbenějších lázeňských míst Maďarska. Toto městečko pyšnící se dlouhou historií, leží v srdci oblasti Západního Podunají, v překrásném údolí řeky Rába, mezi vrcholky pahorkatiny Kemeneshát. Svými přírodními krásami, majestátným středověkým hradem Nádasdy vár, hudebními akcemi a četnými příležitostmi pro využití volného času nabízí skutečný odpočinek. Je to město mnoha tváří a barev, s bohatou historií.

Příroda obdarovala toto malé město hned dvěma léčebnými termálními prameny. Z hloubky 1 300 metrů vyvěrá léčivá voda s obsahem alkalické kyseliny uhličité, která dosahuje teploty až 43°C. Obsahuje především chlorid sodný, kyselinu uhličitou a stopové prvky. Vhodná je na léčbu onemocnění pohybového ústrojí, k rehabilitaci, k dodatečné léčbě sportovních zranění a namoženin svalů, či pro uvolňující koupele. Druhý léčebný pramen o teplotě 83°C vyvěrá v hloubce 2 000 metrů a je s vysokým obsahem soli, ve které je zastoupen především chlorid sodný, kyselina uhličitá, jód, bróm, fluor a četné stopové prvky. Odpařením léčivé vody s obsahem soli se vyrábí proslulá termální krystalová sůl Sárvári Termál Kristály, která se používá jako přísada do koupele při léčbě onemocnění pohybového ústrojí, gynekologických a kožních chorob.

Tato dvě přírodní bohatství byla základem pro vybudování prvních lázní (na konci 60.let 20.století) a následně v roce 2002 pro otevření nového lázeňského léčebného komplexu, splňujícího plně požadavky 21.století. Lázně byly budovány se záměrem, aby služby odpovídaly nejen potřebám jednotlivců, ale i rodin. Každý, od toho nejmenšího až po toho největšího, si tu může najít rozptýlení dle svých zálib.

Bezprostřední okolí Sárváru láká k mnoha procházkám. V přilehlém arboretu středověkého hradu se na ploše 10 ha nachází nespočet vzácného rostlinstva, více než 350 druhů stromů a keřů, tisy a duby pamatující více než sto let. Ze sedmi vodních ploch skládající se jezero vybízí k projížďkám na člunech a břehy řeky Rába, divoká zahrada i lesopark v okolí městečka v sobě tají nejednu pozoruhodnost pro každého návštěvníka, bez ohledu na jeho věk.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko