Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zalakaros

Malé lázeňské městečko Zalakaros se nachází zhruba 30 kilometrů vzdušnou čarou západně Balatonu. Patří k nejnovějším lázeňským střediskům v Maďarsku a založen byl roku 1965. Zalakaros se rozkládá v malebné kopcovité krajině porostlé vinnou révou. Toto okolí přímo vybízí k příjemným procházkám nejen po městě, ale je možné dojít i na místní vyhlídku. Díky vinné révě si můžete zpestřit svůj pobyt v lázních i návštěvou četných vinných sklípků s cikánskou hudbou a ochutnávkou místního vína.

Zdejší horké prameny (mají 85 až 99 °C) byly objeveny teprve nedávno, a tak lázně patří k nejmodernějším v Maďarsku. Jejich hlavní výhodou je, že jsou jak kryté, tak venkovní a že uspokojí požadavky celé rodiny. Zatímco starší generace může v klidu relaxovat, děti si užijí soustavy nejrůznějších brouzdališť, tobogánů, skluzavek a dalších atrakcí.

Z hloubky 2 300 m vyprýští každou minutu asi 830 litrů léčivé vody o teplotě 85° - 99°C, která má největší obsah fluoru ze všech léčivých vod v Maďarsku. Zdejší léčivá voda byla objevena během průzkumu ropných ložisek. Z hloubky 850 m vyvěrá termální voda o nižší teplotě a naplňuje např. zážitkové lázně, dětské bazény, atd. Vznikl zde lázeňský areál Gránit, který si získal světovou proslulost. A dnes patří mezi lázně první kategorie. V roce 1999 byly ve zdejším areálu jako první v zemi otevřeny zastřešené zážitkové wellness koupele, které uspokojí i ty nejvyšší nároky na vodní zábavu.

Slabě radioaktivní prameny horké 85 – 99 °C obsahují jód, bróm, fluor a kyselinu metaboritou, léčí pooperační a poúrazové stavy, nemoci pohybového ústrojí (artritidu), chronické gynekologické potíže, nemoci srdce a látkové výměny, nervovou soustavu a paradentózu.

Tipy na výlety
Celý Zalakaroš je možné si prohlédnout vláčkem za přibližně 60 Kč. Častým cílem výletů do okolí je vesnice Zalavár se zříceninami staroslovanského hradiště. Mezi další tipy na výlety rozhodně patří zhlédnutí stáda zubrů, chovaných 10 km od lázní. Tato zvířata žijí v Evropě jen vzácně v divoké přírodě.

Velkým zážitkem může být návštěva ptačí rezervace v Zimány. Při troše štěstí tu můžete vidět kormorány a ušlechtilou volavku bílou. Dobré podmínky pro pozorování jsou například z rozhledny na ostrově Pap-sziget nebo z ostrova Kányavár, který se nachází dva kilometry od obce Balatonmagyaród. Kousek od Balatonmagyaródu si pak nenechte ujít další velký unikát -  jedinou rezervaci buvolů domácích ve střední Evropě. Najdete ji v osadě Kápolnapuszta.

Je možné doporučit návštěvu jezera Balaton, městečka Keszthely se zámkem či skanzen v Zalaegerszegu. Do všech těchto míst je možné dojet i hromadnou dopravou. Při pobytech lze pořádat také místní dopravou nákupní výlety na trhy do blízké Nagykanizsy.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko