Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Budapešť - Lázně Rudas

Lázně Rudas jsou nejslavnějšími tureckými lázněmi, které se podařilo dochovat v maďarské metropoli Budapešti. Pocházejí z 16. století a vyznačují se typickou tureckou kupolí a osmibokým bazénem. Zdejší léčivé vody jsou známé již po více jak tisíc let.

Lázně Rudas naleznete na budínském předmostí Alžbětina mostu, při úpatí návrší Gellért. V roce 1566 je nechal značně rozšířit budínský velkovezír Mehmed-paša Sokolovič. Právě z té doby pochází hlavní část lázní, tedy osmiboký termální bazén, kolem kterého se nachází ještě další čtyři malé rohové bazénky s různě teplou vodou.

Během rozsáhlé modernizace byl k lázním dostavěn ještě velký krytý plavecký bazén. Tři hlavní prameny koupelí - Juventus, Attila a Hungaria jsou napájeny 15 menšími prameny a jejich voda má vysoký obsah fluoridů. Je proto ideální při chorobách pohybového ústrojí, revmatismu a při léčení poúrazových stavů. Vhodná je rovněž pro léčení chronických gynekologických zánětů. Při inhalacích se dá používat jako ústní sprej a jako pitná kúra se doporučuje pro léčení dny, ledvinových kamenů a zažívacích potíží.

Rudas vznikly jako lázně v tureckém stylu a jejich návštěva je podmíněna dodržováním určitých pravidel, které fungují již po mnoho staletí. Kromě velkého plaveckého bazénu jsou například prostory v lázních Rudas vyhrazeny pouze pro muže, kteří zde nenosí plavky, ale jen malou bederní roušku.

- jap -

Článek byl zobrazen 5 398 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko