Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Evropské slavnosti - zájezdy za zábavou, kulturou a folklórem

Málokdy poznáte národ lépe než právě v době lidových slavností. Nemáte rádi hluk, davy lidí a neradi si zajišťujete potřebné ubytování právě když je to nejproblematičtější a nejdražší a přece jste zvědaví, jak lidé žijí tehdy, když žijí pro sebe a pro své tradice? Zájezdy za poznáním historie a zvyků země vás zaručeně zaujmou. 

Vykročte z jednotvárnosti všedních dnů a vydejte se na poznávací zájezd s CK GEOPS na některé evropské slavnosti. Můžete si vychutnat atmosféru plnou zábavy a radosti místních lidí a zpestřit si výlet trochou luxusu a relaxací. Zájezdy na karnevaly, masopusty, Velikonoce i lidové slavnosti jsou často spojené s turistikou, relaxací v termálních lázních, luxusním bydlením v centru měst, s divadelními představeními a zajímavými výstavami.


Foto: Benátky - kouzlo karnevalu

Karnevaly i čarodějnice 

Slavnosti plné radosti a bujarého veselí. Masopust ani není potřeba blíže představovat. S CK GEOPS se můžete zajet podívat, jak se slaví v jiných zemích, okusit neopakovatelnou atmosféru nejslavnějšího karnevalu v Benátkách, zúčastnit se karnevalu Busojárás v Moháči (jsou zapsány na seznamu nehmotného světového dědictví UNESCO) anebo jet vstříc přicházejícímu jaru na Azurové pobřeží v čase karnevalu v Nice či se nechat okouzlit květinovým karnevalem na Madeiře

A čarodějnice? Máte možnost jet přímo do kraje čarodějných rejů, romantického pohoří Harz, kde potkáte na každém rohu divoženky a pekelníky v kostýmech a vše obklopeno krásnou přírodou a řadou městeček UNESCO.


Foto: Harz - slavnost čarodějnic

Slavnosti květin

Krásou, vůněmi a vynalézavostí potěší nejen turisty a zahrádkáře. Kdo by neznal okouzlující slavnosti květů na Madeiře spojené s oblíbeným karnevalem, narcisový festival v Solné komoře v horách plných divokých květů, květinové korzo v Holandsku v dubnu spojené s nejslavnějším parkem cibulovin v Keukenhofu, květinové korzo v Tyrolsku s tradiční hudbou a lidovými tyrolskými kroji nebo květinové korzo v Debrecenu s krojovaným tancem čardáš! Zážitkem je i Slavnost květů ve Viterbu v Itálii, kde se soutěží o nejkrásnější dvorek či náměstí či ohnivé slavnosti Las Fallas ve Valencii. K dalším akcím tohoto druhu patří světová výstava orchidejí v Drážďanech, tradiční srpnová výstava v rakouském Tullnu a učiněnou senzací v roce 2012 je holandská Floriáda, která se koná jen 1x za 10let.


Foto: Holandsko - květinové korzo v Lisse

Umělecko-historické slavnosti 

K poznávacím zájezdům CK GEOPS patří nerozlučně Medievalles v Brignoles ve Francii, slavnosti de la Merce v Katalánsku, slavnost Den královny v Holandsku, Slavnost lodí a plachetnic v Amsterdamu (jednou za 5let), pokládání koberce v Bruselu na náměstí před radnicí i drobné slavnosti pro turisty jako tradiční vážení sýrů v Alkmaaru, Slavnosti vína v Alsasku s průvody na historické náměty, Otvírání moře v Hamburku, v Benátkách Slavnost gondol - Regata storica  a slavnost Selsa. 

Velkou skupinu zájezdů tvoří zájezdy za divadelními a hudebními představeními. Letos se můžete zúčastnit proslulé kulturní slavnosti s neopakovatelnou atmosférou Salzburger Festspiele s Magdalenou Koženou, divadelní představení či koncert na prestižní evropské scéně jako je La Scala (Bohéma), Vídeňská Státní opera (s představením Tosca) anebo třeba v zámeckém divadle či pod širým nebem v romantickém prostředí. Oblíbené jsou zájezdy za operou ve veronské aréně (Aida, Carmen, Don Giovanni), letní koncert Vídeňské filharmonie, pašijové hry v St. Marghareten, Slavnost trubačů v Alsasku, ale i muzikálové představení Mamma Mia v divadle Prince of Wales Theatre či operní festival v římském lomu i na jezerním jevišti v Burgenlandsku a adventní zájezdy s koncerty vážné hudby v chrámech. 

Úplně z jiného soudku jsou zájezdy na jezdecké slavnosti, například slavnost Palio v Sieně a největší maďarské jezdecké slavnosti v národním parku Hortobágy nebo selské slavnosti, například slavnosti sena a slámy, slavnosti shánění stád 


Foto: Hortobágy - Kochova pětka a umění hajdúkú

Samostatnou kapitolou je bohatá nabídka adventních zájezdů do Německa, Rakouska, Maďarska, Francie a Polska s tradičními koncerty, ale také průvody čertů a vánoční atmosférou a gastronomickými specialitami včetně festivalu štol v Drážďanech. Ulicemi měst v záplavě světel pobíhají průvody čertů, voní místní speciality, svařené víno a skořice. Projdete se po adventních trzích, pokocháte se jesličkami a betlémy, prožijete dětskou radost s blížících se vánoc a slast v termálních s pohledem na zasněžené vrcholky hor. Na adventních zájezdech je najednou člověk člověku blíž a v duši se rozlévá klid a pohoda.

Historické slavnosti jsou v současnosti stále populárnější. K tradičním, které jsou známé již léta, přibývají nové. Karnevaly v historických krojích, často se staletou tradicí (zejména karneval v Benátkách), slavnostní průvody, které jsou součástí vinobraní - např. ve francouzském Alsasku, rakouském Burgenlandsku a maďarském Tokaji. Nadchnou i slavnosti, které připomínají významné historické události a někdejší slávu regionu či města - zejména benátská slavnost moře a regata, jsou pořádány na počest místním patronům... 


Foto: Tokajské slavnosti

S CK GEOPS můžete vyrazit na poznávací zájezd či prodloužený víkend zpestřený účastí na historických slavnostech s nezapomenutelnou atmosférou a třeba i s ochutnávkami vína a specialit krajové gastronomie. 

Velikonoce 

Jsou všeobecně známé nejen jako významné křesťanské svátky, ale také jako slavnosti jara a probouzející se přírody. S tím jsou spojené četné lidové zvyky a tradice. Velikonoce nabízejí také příležitost k prvním jarním zájezdům do termálních lázní. Můžete využít volna prodlouženého víkendu a vyrazit na poznávací zájezd například do Benátek, Florencie, Paříže, Budapešti, Vídně, Amsterdamu či relaxační víkend s termály jako wellness víkend v Maďarsku, navštívit třeba i skanzen s ukázkami velikonočních tradic, být svědky přehlídky nejkrásnějších maďarských krojů při velikonoční slavnosti v Hollókö (maďarská vesnice na seznamu UNESCO) nebo zažít Velikonoce v největším maďarském skanzenu Szentendre či se zúčastnit velikonočního procesí na Korsice. Jedinečný je i zájezd na velikonoční kašny do Rakouska.

Víno a pivo

Ke správné slavnosti patří dobré pití. Ve vinařských oblastech se tradičně slaví vinobraní - s námi můžete navštívit slavnosti vína v Alsasku, Burgenlandsku, Alsasku, Burgundsku a Beaujolais. Taky v údolí krásných paní v Egeru, vinobraní v Badacsonyi nebo v rakouském údolí Wachau, ale i u nás na Moravě. V Mnichově se pořádá proslulý říjnový svátek piva Oktoberfest.

Gastronomie 

V Maďarsku můžete navštívit slavnosti klobás v Békéscsabě, v Budapešti slavnost vína nebo slavnost Mangalica ve vaření nejlepšího guláše. V Dolním Rakousku se traduje festival cibule v Laa a roztomilé makové slavnosti v Armschlagu. V Tyrolsku je oblíbený festival knedlíků, na Slovensku husí hody v Gróbu a v Německu např. festival vánočních štol v Drážďanech. V nabídce nechybí ani pravá moravská zabijačka. Možností je plno, všechny slibují víkend plný dobrého jídla, skvělé podívané a veselé zábavy. Pokud Vám nevadí větší množství lidí, často velmi veselých, máte jedinečnou příležitost vidět kraj, kde se jeho lid baví - to stojí za poznání.

Řada gastronomických slavností je spojena s folklórními vystoupeními v krojích s tradiční hudbou, například velikonoční pollócká slavnost v maďarském Hollókő, historický průvod drážďanské štoly a průvod trubačů a vinobraní v Alsasku. 


Foto: Békéscsaba - slavnost klobás

CK GEOPS nabízí početné prodloužené víkendy i delší pozvánky na evropské slavnosti - zájezdy na tradiční folklórní slavnosti od jara do zimy, spojené s dobrým jídlem a vínem, termálními lázněmi s příjemnou turistikou. Šťastnou cestu a mnoho nezapomenutelných zážitků.

- PR článek -

CK GEOPS 
Šternberkova 10 
170 00 Praha 7 - Holešovice 

Tel.: 266 710 104, 737 915 107  
geops@geops.cz 
www.geops.cz 

Článek byl zobrazen 5 018 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko