Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Počasí v Maďarsku

Vzhledem k tomu, že je Maďarsko vnitrozemský stát, který stejně jako Česká republika leží ve střední Evropě, panuje v něm podobné počasí jako u nás. Maďarsko má mírné klima s příjemným kontinentálním charakterem – jsou pro něj tedy typická horká léta a mírné zimy. Nejstálejší teplé počasí je od července do srpna, nejstudenějším měsícem je naopak leden, kdy se průměrné teploty pohybují okolo nuly.

Mírné klima s příjemnými teplotami během celého roku dělá z Maďarska oblíbenou turistickou destinaci, která proslula zejména svými lázněmi. V zemi hodně svítí slunce, v průměru se každý rok v Maďarsku mohou těšit z 1785 hodin slunečního svitu. Maďarsko je tak svým klimatem často v létě přirovnáváno k Chorvatsku. Příliš zde neprší a během letních měsíců dochází k dešťovým srážkám jen výjimečně.

Počasí v Maďarsku - Budapešť
Foto: Budapešť

Průměrná roční teplota Maďarska je mezi 8 až 12 stupni Celsia. Během letních měsíců stoupají teploty k tropické třicítce, průměrná teplota v nejteplejších měsících, tedy červenci a srpnu je 22 stupňů. Nejvyšší teplota byla v Maďarsku naměřena v červenci roku 2007, kdy bylo na teploměru rekordních 42 stupňů Celsia. Tato teplota byla naměřena poblíž městečka Kiskunhalas.

Nejchladnějším měsícem je leden, kdy se teploty často pohybují kolem nuly, nebo klesají k – 4 až – 7 stupňům. V extrémně tuhých zimách však mohou teploty klesnout i hodně pod bod mrazu. Rekordní naměřená teplota byla mínus 35 stupňů Celsia. Stalo se tak v roce 1940 poblíž Miskolce. Zimy jsou zde většinou ale mírné a oproti ČR v Maďarsku jen výjimečně napadne vydatnější sněhová pokrývka. Pokud se tak stane, většinou dlouho nevydrží.

Pokud se tedy v Maďarsku chcete věnovat vodním radovánkám například na Balatonu, nebo navštívit některé z vyhlášených lázní a užívat si tepla a slunce, vydejte se do země během prázdninových měsíců, tedy v červenci a srpnu, kdy bývá počasí nejstabilnější. V září už pak voda v Balatonu a dalších jezerech nebývá nejteplejší a potěší tak spíše jen otužilce. Kdo však chce poznávat krásy Maďarska a navštěvovat památky či města, měl by vyrazit na cesty nejlépe na jaře nebo na podzim. V zimních měsících se pak na dovolenou do Maďarska příliš turistů nevydává, z toho důvodu má také řada institucí, jako jsou muzea a galerie, zavřeno.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko