Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Maďarsko - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Maďarsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Maďarsko.

Budapešťská ZOO

Budapešťská ZOO

Pokud chcete při návštěvě Budapešti udělat radost dětem, vezměte je do místní zoologické zahrady. Uvidíte, že nadšeny z ní nebudou jen vaše ratolesti, ale jistě okouzlí i vás. Zdejší zoologická zahrada je jednou z prvních na světě, otevřena byla již v období monarchie, v roce 1866. O založení se zasloužila Maďarská akademie věd.

celý článek

 

Budapešť - Národopisné muzeum

Budapešť - Národopisné muzeum

Naproti nádherné budovy budapešťského parlamentu se nachází Národopisné muzeum, které je považováno za největší svého druhu v Evropě. Stavba vznikala v letech 1893 – 1896 podle projektu architekta Alajose Hausmanna.

celý článek

 

Budapešť - Státní opera

Budapešť - Státní opera

V krásné historické neorenesanční budově v centru Pešti sídlí maďarská Státní opera, která je jednou z architektonických perel města. Stavba je životním dílem uznávaného maďarského architekta Miklóse Ybla. Svou krásou měla předčit nejen pařížskou, ale i drážďanskou a vídeňskou operu.

celý článek

 

Budapešť - Maďarská Národní galerie

Budapešť - Maďarská Národní galerie

Součástí budapešťského Královského paláce stojícího na vyvýšenině známé jako Hradní vrch, je společně s dalšími institucemi již po několik desetiletí Maďarská národní galerie. Je historicky velmi ceněná, protože uchovává komplexní sbírky maďarského umění od středověku až po současnost. Jde tak o jakýsi průřez maďarskou historií umění.

celý článek

 

Budapešť - Skalní kostel

Budapešť - Skalní kostel

K nejzajímavějším památkám Budapešti patří Skalní kostel, který nechal v roce 1926 postavit Kálman Lux. Jako předloha mu tehdy sloužila jeskyně v Lurdech. Kostel se nachází jen několik minut chůze od lázní a hotelu Gellért.

celý článek

 

Budapešť - Gellértův památník

Budapešť - Gellértův památník

V roce 1904 vznikl na Gellértově vrchu, v místech, kde byl údajně v 11. století zavražděn biskup Gellért, bronzový památník se sochou tohoto mučedníka. Biskup, který se po smrti stal patronem Budapešti, žehná městu pozvednutým křížem.

celý článek

 

Budapešť - Lázně Rudas

Budapešť - Lázně Rudas

Lázně Rudas jsou nejslavnějšími tureckými lázněmi, které se podařilo dochovat v maďarské metropoli Budapešti. Pocházejí z 16. století a vyznačují se typickou tureckou kupolí a osmibokým bazénem. Zdejší léčivé vody jsou známé již po více jak tisíc let.

celý článek

 

Velká synagoga v Budapešti

Velká synagoga v Budapešti

Velká synagoga v Budapešti je největší synagogou v Evropě a po synagoze v New Yorku také druhou největší na světě mimo Izrael. Byla postavena v letech 1854 – 1859 v byzantsko – maurském stylu, pod vedením vídeňského architekta Ludwiga Förstera.

celý článek

 

Budapešť - Vácká ulice

Budapešť - Vácká ulice

Vácká ulice, neboli maďarsky Váci Utca je považována za jakousi výstavní skříň celé Budapešti. Protíná centrum metropole a táhne se rovnoběžně podél toku řeky Dunaj. Patří mezi nejvyhlášenější a turisticky nejpřitažlivější ulice města, nabízí totiž nejen příjemné posezení a nákupy, ale hlavně elegantní architekturu 19. a 20. století.

celý článek

 

Budapešťské lázně a plovárny

Budapešťské lázně a plovárny

Budapešť není známá jen svými skvostnými architektonickými památkami, ale světového věhlasu dosáhla především jako lázeňské město, které patří k nejvelkolepějším v Evropě. Po celé metropoli jsou roztroušeny desítky termálních lázní s více jak stovkou pramenů a studní.

celý článek

 

Budapešť - hotel a lázně Gellért

Budapešť - hotel a lázně Gellért

Na úpatí Gellértova vrchu byl v letech 1912 – 1918 vybudován secesní hotel Gellért, který se stal součástí stejnojmenného lázeňského komplexu. Dnes je Gellért nejstarším maďarským hotelem a společně s lázněmi je pýchou Budapešti. Prameny, které zdejší lázně napájí, jsou známy již téměř dva tisíce let.

celý článek

 

Budapešť - bazilika sv. Štěpána

Budapešť - bazilika sv. Štěpána

Bazilika sv. Štěpána nacházející se v historickém centru Budapešti byla pojmenována po prvním maďarském křesťanském králi Štěpánovi I. Svatém, kterému byla zasvěcena. Kostel byl vystavěn podle návrhu architekta Józsefa Hilda.

celý článek

 
1 2 3 4 5
 
 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko