Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kecskemét

Kecskemét je jedno z nejpůvabnějších měst ve Velké nížině. Město Kecskemét leží na půl cesty mezi řekami Dunajem a Tiszou přímo v srdci jižní nížiny obklopené vinicemi a ovocnými sady. Stotisícové město se nachází na okraji Bugacké pusty necelých sto km severovýchodně od Budapešti. Kecskemét je vinohradnické a ovocnářské středisko a nejdůležitější středisko maďarského potravinářského průmyslu. Malebná architektura, zajímavá muzea, meruňkové háje a vynikající maďarská lihovina - barackpálinka (meruňkovice) vábí návštěvníky stejně jako Národní park Kiskunság (pusta jižní části nížiny).

Hlavnímu náměstí ve městě dominuje katolický Velký kostel postavený v roce 1806. Nejkrásnější stavbou je secesní městská radnice z konce 19. století a další secesní budova s názvem Cifra-palota, která je vyzdobena pestře barevnými keramickými tabulemi po celém průčelí. Sytě růžová radnice je směsí secese a lidových prvků a představuje tak jedinečný maďarský sloh. Zvonkohra na radnici hraje několikrát denně skladby Ference Erkela, Mozarta, Händela i Beethovena.

Rozhodně nejzajímavějším muzeem ve městě a jedinečným svého druhu v Evropě je Muzeum maďarských naivních umělců v domě Storků, poblíž Petöfi Sándor utca, obehnané bílou zdí. Za pozornost stojí mnohá díla, ale především příjemný umělecký styl Rozálie Albert Juhászné a obrazy Andráse Süli (maďarská verze Henriho Rousseaua). Hned vedle se nachází Muzeum hraček a dílna schraňující sbírku panenek z 19. a počátku 20. století, dřevěných vláčků, stolních her atd. Většina hraček je vyrobena Ernö Rubikem, maďarským vynálezcem světoznámé Rubikovy kostky ze 70. let 20. století.

Muzeum maďarského lidového umění – nestor všech muzeí v Kecskemétu, je situováno na jihozápad. V komplexu bývalého statku jsou v 10 místnostech vystaveny výšivky, dřevoryty, nábytek, zemědělské nástroje a textil. Leskowského sbírka hudebních nástrojů sleduje vývoj hudebního umění. Disponuje rozsáhlou sbírkou hudebních nástrojů z pěti kontinentů. Na jihovýchodě měst naleznete živý bleší trh.

V kalendáři akcí Kecskemétu je pevně zakotven Jarní festival, který se koná v březnu, a Hirösův týdenní festival na konci srpna, který vzdává hold bohatství zemědělské produkce v Kecskemétu, zejména zlatých „sárgabarack“ – meruněk.

Kecskemét láká na architekturu a meruňkové háje

Kecskemét láká na architekturu a meruňkové háje

Město Kecskemét se nachází v centrální části Maďarska na půl cesty mezi řekami Dunajem a Tiszou přímo v srdci Velké uherské nížiny. Cestovatele zde láká architektura a muzea, meruňkové háje a samozřejmě znamenitá regionální meruňkovice – barackpálinka. Doslova za dveřmi města se nachází Národní park Kiskunság.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko