Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Maďarsko: Budapešť

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Budapešť“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Budapešť.

Eurovíkendy: Budapešť – co si nenechat ujít při návštěvě Budapešti

Eurovíkendy: Budapešť – co si nenechat ujít při návštěvě Budapešti

Žádné jiné město v Maďarsku není tak krásné, bohaté, plné památek a architektonických skvostů, jako právě metropole Budapešť. Je správním, obchodním a kulturním centrem země, která se proslavila především lázeňstvím a vinařstvím. Pro všechny své přednosti je Budapešť nazývána „královnou Podunají“ a je skvělým cílem pro tolik oblíbené eurovíkendy.

celý článek

 

Budapešť - Vajdahunyadský hrad

Budapešť - Vajdahunyadský hrad

V budapešťském městském parku se na břehu jezera ve Városligetu nachází Vajdahunyadský hrad. Nenechte se však zmást názvem, nejde totiž o skutečný hrad, ale o komplex několika budov, které reprezentují nejrůznější architektonické styly.

celý článek

 

Budapešťská ZOO

Budapešťská ZOO

Pokud chcete při návštěvě Budapešti udělat radost dětem, vezměte je do místní zoologické zahrady. Uvidíte, že nadšeny z ní nebudou jen vaše ratolesti, ale jistě okouzlí i vás. Zdejší zoologická zahrada je jednou z prvních na světě, otevřena byla již v období monarchie, v roce 1866. O založení se zasloužila Maďarská akademie věd.

celý článek

 

Budapešť - Národopisné muzeum

Budapešť - Národopisné muzeum

Naproti nádherné budovy budapešťského parlamentu se nachází Národopisné muzeum, které je považováno za největší svého druhu v Evropě. Stavba vznikala v letech 1893 – 1896 podle projektu architekta Alajose Hausmanna.

celý článek

 

Budapešť - Maďarská Národní galerie

Budapešť - Maďarská Národní galerie

Součástí budapešťského Královského paláce stojícího na vyvýšenině známé jako Hradní vrch, je společně s dalšími institucemi již po několik desetiletí Maďarská národní galerie. Je historicky velmi ceněná, protože uchovává komplexní sbírky maďarského umění od středověku až po současnost. Jde tak o jakýsi průřez maďarskou historií umění.

celý článek

 

Budapešť - Státní opera

Budapešť - Státní opera

V krásné historické neorenesanční budově v centru Pešti sídlí maďarská Státní opera, která je jednou z architektonických perel města. Stavba je životním dílem uznávaného maďarského architekta Miklóse Ybla. Svou krásou měla předčit nejen pařížskou, ale i drážďanskou a vídeňskou operu.

celý článek

 

Budapešťské lázně a plovárny

Budapešťské lázně a plovárny

Budapešť není známá jen svými skvostnými architektonickými památkami, ale světového věhlasu dosáhla především jako lázeňské město, které patří k nejvelkolepějším v Evropě. Po celé metropoli jsou roztroušeny desítky termálních lázní s více jak stovkou pramenů a studní.

celý článek

 

Budapešť - bazilika sv. Štěpána

Budapešť - bazilika sv. Štěpána

Bazilika sv. Štěpána nacházející se v historickém centru Budapešti byla pojmenována po prvním maďarském křesťanském králi Štěpánovi I. Svatém, kterému byla zasvěcena. Kostel byl vystavěn podle návrhu architekta Józsefa Hilda.

celý článek

 

Budapešťský parlament

Budapešťský parlament

Impozantní budova budapešťského parlamentu dominuje pešťské straně Dunaje. Údajně jde o nejkrásnější parlament v Evropě, který je zároveň jednou z největších vládních budov světa a symbolem maďarské nezávislosti.

celý článek

 

Budapešťský Královský palác

Budapešťský Královský palác

Komplex Královského paláce a na něj navázaných chrámů je výraznou dominantou Budapešti a jedním ze symbolů Maďarska. Kromě neutuchajícího zájmu turistů o tom svědčí i skutečnost, že celý soubor byl zapsán na Seznam světového kulturního bohatství UNESCO.

celý článek

 

Historie Budapešti

Historie Budapešti

Budapešť je hlavním městem Maďarska a díky své rozlehlosti také osmým největším městem celé Evropské unie. Pyšní se bohatou historií a množstvím památek. Málokdo ví, že dnešní Budapešť vznikla sloučením původně tří samostatných městských částí.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko