Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bükfürdó

Bük je obec s více než 3000 obyvateli, nacházející se v západní části Maďarska, na úpatí Alp. Za zvučnost svého jména vděčí světoznámým lázním, které ji proslavili dnes již nejen v Maďarsku, ale i v zahraničí. Bük je oblíbeným místem nejen maďarských, ale i zahraničních hostů a rok od roku se rozrůstá počet návštěvníků, kteří si sem přicházejí odpočinout a léčit se. Nachází se ve vzdálenosti 27 km od města Szombathely, metropole při rakouské hranici a 47 km od města Sopron. Byl osídlen již v době bronzové, dnešní podobu získal spojením tří osad v roce 1902.

Léčivé lázně Bük jsou dnes již jedny z největších a nejznámějších lázní Maďarska. Počátkem 20 století se zde prováděly průzkumné vrty, zaměřené na hledání ropy. Při jednom z vrtů vytryskla na povrch termální voda a tento objev úplně změnil život města. V počátcích mohli využívat léčivé účinky této vody pouze obyvatelé okolí, ale počátkem šedesátých let byl vybudován první termální bazén a v současnosti jsou zde druhé největší lázně Maďarska.

Bükfürdő jsou celoroční lázně s 13 hektary parků, 11 nekrytými, 11 krytými a 4 polokrytými bazény a plaveckým bazénem 50 x 20 metrů. Termální voda z Büku má léčivé účinky nejen při revmatických problémech, ale lze ji velice dobře aplikovat i formou pitné kúry při trávících problémech. V roce 2002, za pomoci státní dotace byla zrenovována budova lázní a rozšířili se i poskytované služby, v důsledku čeho dnes lázně vyhovují po všech stránkách požadavkům 21. století.

Léčivá voda 
Bükská 55°C teplá termální voda vyvěrá z hloubky 1282 m a patří mezi zásadité hydrogénové vody s vysokým obsahem fluoridů, jodidů,železa, vápníku a magnézia.. Pro své blahodárné účinky se doporučuje zejména pro následující onemocnění : kalcifikace (spondylosis), artróza (arthrosis), osteoporóza (osteoporosis), chorobné změny plotniček (discopathia), lumbago, Bechterewova choroba, chronické záněty kloubů, pakostnice, revma měkkých částí, rehabilitace po ortopedických a neurochirurgických operacích, poúrazová rehabilitace, chronické ženské a urologické zánětové onemocnění, chronický žaludečný katar, vředy, poruchy trávení.

Tato voda se nedoporučuje pokud máte : vážné srdcové a kardiovaskulární onemocnění, thrombozis, zhoubné nádory, akutní zánětové stavy, těhotenství.

Bük a okolí nabízí návštěvníkům nespočetné množství možností k odpočinku - rozmanitá jezera a lesy očekávají milovníky rybolovu a jízdy na koni. Nachází se zde i mezinárodně uznávané 18-jamkové golfové hřiště, které poskytuje další možnosti sportování. Rozvinutá cyklistická síť a pohoří Kőszeg nabízejí výletníkům nezapomenutelné zážitky.

Krakow

Krakow

Krakov byl po celá staletí sídlem králů a vyhledávaným kulturním i obchodním centrem země. Dnes sice již nedosahuje takového politického a hospodářškého významu jako dříve, přesto si však uchoval svou jedinečnou atmosféru, ve které se snoubí minulost se současností.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko