Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sárvár

Město Sárvár je jedním z nejoblíbenějších lázeňských míst Maďarska. Toto městečko pyšnící se dlouhou historií, leží v srdci oblasti Západního Podunají, v překrásném údolí řeky Rába, mezi vrcholky pahorkatiny Kemeneshát. Svými přírodními krásami, majestátným středověkým hradem Nádasdy vár, hudebními akcemi a četnými příležitostmi pro využití volného času nabízí skutečný odpočinek. Je to město mnoha tváří a barev, s bohatou historií.

Příroda obdarovala toto malé město hned dvěma léčebnými termálními prameny. Z hloubky 1 300 metrů vyvěrá léčivá voda s obsahem alkalické kyseliny uhličité, která dosahuje teploty až 43°C. Obsahuje především chlorid sodný, kyselinu uhličitou a stopové prvky. Vhodná je na léčbu onemocnění pohybového ústrojí, k rehabilitaci, k dodatečné léčbě sportovních zranění a namoženin svalů, či pro uvolňující koupele. Druhý léčebný pramen o teplotě 83°C vyvěrá v hloubce 2 000 metrů a je s vysokým obsahem soli, ve které je zastoupen především chlorid sodný, kyselina uhličitá, jód, bróm, fluor a četné stopové prvky. Odpařením léčivé vody s obsahem soli se vyrábí proslulá termální krystalová sůl Sárvári Termál Kristály, která se používá jako přísada do koupele při léčbě onemocnění pohybového ústrojí, gynekologických a kožních chorob.

Tato dvě přírodní bohatství byla základem pro vybudování prvních lázní (na konci 60.let 20.století) a následně v roce 2002 pro otevření nového lázeňského léčebného komplexu, splňujícího plně požadavky 21.století. Lázně byly budovány se záměrem, aby služby odpovídaly nejen potřebám jednotlivců, ale i rodin. Každý, od toho nejmenšího až po toho největšího, si tu může najít rozptýlení dle svých zálib.

Bezprostřední okolí Sárváru láká k mnoha procházkám. V přilehlém arboretu středověkého hradu se na ploše 10 ha nachází nespočet vzácného rostlinstva, více než 350 druhů stromů a keřů, tisy a duby pamatující více než sto let. Ze sedmi vodních ploch skládající se jezero vybízí k projížďkám na člunech a břehy řeky Rába, divoká zahrada i lesopark v okolí městečka v sobě tají nejednu pozoruhodnost pro každého návštěvníka, bez ohledu na jeho věk.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko