Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Harkány

Město Harkány se nachází v jižním Maďarsku, téměř u chorvatských hranic. Leží v proslulém vinařském kraji Villány-Siklós, nedaleko historického města Pécs a Národního parku Duna-Drava. Lázeňské městečko Harkány leží v údolí obklopeném vinicemi a je bezesporu perlou mezi maďarskými lázněmi. Je vyhledávaným a oblíbeným místem nejen pro stálost teplého a příjemného počasí, ale zejména pro složení místní termální léčivé vody.

Lázně u jižních hranic Maďarska na břehu řeky Drávy jsou známy prameny s mimořádně vysokým obsahem síry. Jejich léčivé účinky byly empiricky objeveny již před staletími a místo jejich výskytu bylo podle sirného zápachu výstižně nazýváno Büdösrét (páchnoucí louka). Obsažená aktivní síra má mimořádně vysoké léčivé účinky v balneofyzioterapii, takže koupele a bahenní zábaly se úspěšně využívají pro léčbu psoriázy.

Termální voda vyvěrající o teplotě 62 °C jako jediná na světě obsahuje síru rozpuštěnou ve formě plynu, čímž dochází k rychlejšímu vstřebávání do lidského organismu. Je vysoce účinná při léčbě žaludečních onemocnění a gynekologických potíží, jednak formou koupelí a bahenních zábalů, jednak jako pitná kúra. Je prokázáno, že léčivá voda v Harkánech se značným množstvím sulfidů a fluoridů působí ve formě koupelí blahodárně při léčbě chronických onemocnění pohybového ústrojí včetně poúrazové rehabilitace zlomenin, dále revmatických a kloubových onemocnění, zánětlivých onemocnění a neplodnosti. Pitná kúra je účinná pro léčení katarů trávicího ústrojí, zejména nemocí žlučníku a jater.

Termální lázně v městě Harkány se rozkládají na 13 ha včetně parku. K dispozici jsou bazény ke koupání, termální bazény, plavecký bazén a bazén pro děti. Areál zahrnuje krytý lázeňský komplex s bazény a se službami potřebnými k balneoterapii, např. léčebná masáž, sauna, solárium aj. Velmi pěkný zmodernizovaný lázeňský areál je charakteristický pohodou a klidem, dostatkem místa a příjemnou atmosférou.

Součástí areálu jsou rozlehlé kvetoucí parky. Lázně jsou rozděleny na 2 části - rekreační a léčebnou. Návštěvníkům jsou k dispozici otevřené i kryté bazény s termální - léčivou vodou a bazénkem pro perličkovou koupel, bazén pro plavce, sauna, odpočívárna, oddělená plocha pro nudisty. Teplota termální vody je asi 36 - 45°C, teplota sladké vody je přibližně 24 - 27°C.

V léčebné části jsou bazény s termální vodou s velice silnými léčebnými účinky. V této vodě se doporučuje pobýt max. 20 minut a poté si odpočinout. V léčebném domě přímo v areálu je možné si objednat speciální léčebné procedury jako elektroléčbu, masáže, masážní koupele apod. za přijatelné ceny. Zájezd do Harkán je proto vhodný i pro rodiny s dětmi. Dětem je k dispozici tobogán, brouzdaliště a dětské hřiště. Termální areál nabízí vynikající možnosti stravování v samoobslužné restauraci, cukrárně a v mnoha stáncích s posezením.

Lidé přicházejí do Harkány kvůli společnosti. Od května do září probíhají v lázních různé festivaly a lázeňské koncerty, z nichž nejznámější je tradiční festival vinobraní. K prožití příjemného večera s hudbou, tancem, dobrým jídlem a pitím jsou jako stvořené csárdy - typické maďarské restaurace, jejichž návštěva patří k nezapomenutelným zážitkům.

Tipy na výlety
V okolí stojí za návštěvu město Pécs s památkami na dobu turecké vlády, jeden z nejlépe zachovaných maďarských hradů Siklös, či vinařská obec Villány. A jako večerní program doporučujeme návštěvu některého představení péčského divadla, která mají vysokou úroveň, samozřejmě včetně programů světoznámého pécsského baletu.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko