Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kehidakustány

Malá vesnice Kehidakustány leží asi 12 km od známého letoviska Hévíz a asi 20 km od severozápadního cípu Balatonu v údolí řeky Zala. Kehida jsou spíše lázně. Léčebné centrum poskytuje širokou nabídku terapií a kúr. Sirnatá, kvalifikovaná léčivá voda, která neobsahuje radon je ideální na léčení onemocnění pohybového ústrojí, nervového systému a gynekologických potíží.

Malá vesnička, která je schovaná uprostřed zalesněné Zalské pahorkatiny se zviditelnila po objevení pramenu termální vody v roce 2003. Léčivá voda je pozůstatkem Pannonského moře. Po mnoho tisíciletí byla obohacena o minerály jako hydrogenkarbonát, kalcium, magnézium, chlorid, draslík, sulfát, sodík a jiné. Léčivá voda působí blahodárně na nervovou soustavu, kožní choroby a pohybové ústrojí převážně po úrazech.

Zdejší termální voda o teplotě 49 °C je darem, protože čistí, léčí, uklidňuje a povzbuzuje k životu. Od starších až po malé děti – všichni zde najdou to své: léčebné lázně s venkovními a krytými bazény, dětské bazény, umělá mořská pláž s vlnami, zážitkový aqupark, perličkové koupele atd. Milovníky koupání zde čekají zastřešené zážitkové bazény a bazény pod širým nebem: bazén s umělým vlnobitím, brouzdaliště pro děti, bar u bazénu, perličkový ostrov, oáza saun, bar s nabídkou salátů. V zastřešeném areálu najdete unikátní, téměř 100 m dlouhý tobogán, který návštěvníky okouzlí zvukovými a světelnými efekty.

Rázná vesnička uprostřed zalesněné pahorkatiny v zapomenuté části Maďarska je rodištěm politika Ference Deáka, jenž se zasloužil o rakousko-uherské vyrovnání v r. 1867. Okouzlující okolní krajina a klidné prostředí venkova je ideálním místem k fyzickému i duševnímu odpočinku a vybízí k procházkám, cykloturistice a blízké jezero k rybaření. Pro milovníky golfu je v nedaleké vesničce Hencse k dispozici golfový areál.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko