Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Miskolc - Tapolca

Termální prameny Miskolc-Tapolca se nacházejí při jihovýchodním úpatí pohoří Bükk, 200 km od Budapešti a pouze 6 km od třetího největšího maďarského města Miskolce. Jedinečná přitažlivost těchto lázní je dána tím, že v témž místě jsou termální koupele, jezero a koupele v jeskyni. Léčivé prameny termálních lázní v rekreační oblasti asi 7 km jihozápadně od centra přitahovaly lázeňské hosty již od středověku, i když nezvyklé jeskynní lázně s otesanými skalami, lehce radioaktivní vodou a prudkou sprchou na konci jsou poměrně mladé.

Středisko má k dispozici 4 lázeňské komplexy. Zdejším největším lákadlem jsou známé jeskynní lázně. Jeskyně vytvořily vulkanické síly v hoře Szent Gyorgy. Prameny horké vody vyhloubily do vápence labyrint chodeb. V tomto jedinečném prostředí přirozených jeskynních dutin má voda teplotu 30°C. Je zde i podzemní jezero Várhegy, které je zásobováno mírně teplými prameny, které jsou nasyceny plynem.

Podle lékařského výzkumu má vzduch v jeskyni mimořádně příznivý vliv na katarové dýchací potíže. Jako koupelová kúra se doporučuje při chorobách vegetativního nervového systému, při neurotických potížích spojených s funkcí srdce, při vysokém krevním tlaku a při neurotických žaludečních potížích a vyčerpání. Voda je vápenito-hydrogenuhličitanového typu (zemito-vápenitá směs obsahující jód, bróm a vápník).

Lázeňské středisko, chráněné před větry a s příjemným, vyváženým klimatem, je vynikající pro odpočinek. Miskolc-Tapolca je obklopeno 1 150 hektarovým dubovým, březovým a borovým lesem a okolní lesy byly přebudovány také na krásné parkově upravené lido (plážové koupaliště). Hezké plážové lázně v centru městského parku mají i venkovní bazény.

Tipy na výlety
Okolí střediska Tapolca je tvořeno překrásným dubovým, březovým a borovým lesem. V okolí je možno navštívit Diósgyörský hrad, prohlédnout si ortodoxní kostel, navštívit krápníkovou jeskyni Aggetelekr, zúčastnit se ochutnávky vín v Tokaji, kde Vám představí tokajská vína, udělat si výlet do maďarské pusty do Hortobágy.

Mezi pozoruhodnostmi oblasti stojí za návštěvu ikonostas řeckokatolického chrámu v Miskolci, obdivuhodné jeskyně v Lillafüredu, malebné jezero Hámori a stará slévárna v Ómassa. Ať už se vydáme z Miskolce kterýmkoliv směrem, pohoří Bükk vždy odmění poutníka nebo turistu potěšením z krásné lesnaté scenérie.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko