Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gyula

Gyula je lázeňské město s posledním dochovaným středověkým cihlovým hradem ve Velké uherské nížině. V nevelké vzdálenosti od rumunských hranic, v jihovýchodní části Velké nížiny, 238 kilometrů od Budapešti, nacházíme na břehu řeky Körös jedny z nejmladších lázní na území Maďarska. Hradní lázně Gyula díky příznivým účinkům vyvěrající termální vody slibují každému návštěvníkovi úlevu, obnovení sil a uzdravení. K pamětihodnostem města patří 200 let starý park se zámečkem Almássyovců a Stoletá cukrárna z roku 1840.

Hradní lázně s osmi krytými a otevřenými bazény ve velkém parku o rozloze 34 hektarů, mají vodní plochu 2 500 metrů čtverečních.  Alkalická voda obsahující hydrogenuhličitany a s velkým obsahem minerálních solí se dá s vynikajícími výsledky používat pro léčení poruch pohybového ústrojí, léčení poúrazových obtíží a pro léčení chronických gynekologických nemocí. Jako pitná kúra je vhodná pro léčbu poruch zažívacího ústrojí. Areál lázní zahrnuje několik krytých i venkovních bazénů. Návštěvníkům jsou nabízeny různé služby včetně masáží, galvanizačních lázní nebo magnetoterapie. Sportovní vyžití je také široké a téměř každá věková skupina si zde přijde na své.

Ve městě žila rodina slavného malíře Albrechta Dürera a zde se také narodil skladatel Ferenc Erkel a malíř Mihály Munkácsy. Za návštěvu stojí zámek rodu Almássy, jediná cihlová pevnost v zemi, která zůstala neporušená (v létě zde hostí divadelní festivaly), a také ikonostas v městském pravoslavném kostele. Nachází se zde také řádka zajímavých muzeí, která stojí za návštěvu.

Gotický gyulský hrad s výhledem na malebný příkop blízko hradních lázní byl původně postavený v polovině 15. století. Ve 24 místnostech je představena historie hradu, pozornost je věnována zvláště období středověku, kdy město osídlili osmanští Turci a zbraním, kterými byli z hradu nakonec vyhnáni. Stejně jako na jiném podobném hradě byly i zde vybudovány silné stěny, vysoké věže a žalář, který lze navštívit pouze během hradních divadelních představení.

Gyula je ideálním cílem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek před odjezdem do Rumunska, vzdáleného pouhé 4 km na východ. Městečko leží poblíž Békecsaby.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko