Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Balatonalmádi

Rušné letovisko Balatonalmádi se nachází přímo u jezera Balaton, na jeho severním břehu, ve stejnojmenném regionu Maďarska. Rozprostírá se na severovýchodní části pobřeží. Balatonalmádi najdete 15 km východně od Balatonfüred a 15 km jižně od Veszprém. Městečko je obklopené lesy a má zajímavou architekturu staveb z červeného kamene. Hosté jistě ocení krásné písčité i kamenité pláže a široké možnosti sportovního využití.

Významné rekreační středisko vzniklo spojením několika různých obcí do jednoho celku. V centru stojí obrovský dvanáctipatrový hotel Aurora, v němž je ovšem ubytování velmi drahé. Jako v podstatě všechna střediska u Balatonu nabízí všestranné možnosti sportovního a kulturního vyžití i zábavy. Při procházkách naleznete však i některé historické památky, jako například římskokatolický kostel spojený s bývalým jezuitským klášterem. Nejzajímavější je ale opevněný kalvínský kostel, obklopený tlustými zdmi se střílnami.

Svérázným rysem lázeňského města s největší pláží na severním pobřeží jsou červené budovy postavené z permského pískovce, např. katolický́ kostel s kaplí svaté Pravice. Kaple zdobená krásnou zlatou benátskou mozaikou stála původně na budínském královském hradě, kde měla za úkol střežit pravici prvního uherského krále, uctívanou jako národní relikvií. V obci Almádi se nachází kostel ze 13. stol. patřící dnes kalvinistické církvi, jediný neporušený opevněný kostel v horní balatonské oblasti.

Balatonalmádi nabízí návštěvníkům velké množství nejrůznějších společenských, kulturních a zábavních aktivit. V létě se zde mohou návštěvníci věnovat obrovskému množství aktivit, v zimě je Balatonalmádi rájem pro milovníky wellness. Batonalmádi je skvělým místem pro rodinnou dovolenou i dovolenou s přáteli v kterémkoliv ročním období.

V Balatonalmádi se konají večerní zábavy a folklórní večery. Asi 8 km od obce je k dispozici krytý bazén, wellness-centrum, fitness-centrum, sauna a solárium. Pro děti jsou zde k dispozici pláže s hřišti, vodními skluzavkami a šlapadly, dále vybavené travnaté pláže bezplatné i za poplatek. Návštěvníci se v Balatonalmádi mohou věnovat řadě aktivit, jedná se o wakeboarding, vodní lyžování, surfování, plachtění, tenis, golf (je zde golfové hřiště s 21 jamkami), rajtování či rybaření. V Balatonfüzfö je k dispozici letní sáňkařská dráha.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko