Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fonyód

Fonyod, středisko jižního břehu Balatonu, situované na svazích dvou čedičových pahorků, je známé svými krásnými, 7 km dlouhými plážemi. Letovisko ležící přímo u jezera Balaton má dopravně výhodnou polohu s pěkným výhledem. Je vzdáleno asi 40 km severo-západně od Keszthely, 50 km východně od Siofok a 45 km západně od Nagykanizsa.

Městečko Fonyod ležící na kopci nabízí zajímavé trhy konající se ve středu a v sobotu o prázdninách, nějaká maličká muzea a nepřeberné množství domečků a rozkvetlých zahrad. Na kopci je udržovaný lesopark, dobré restaurace a maličké obchodní centrum u nádraží. Třeba se i vám poštěstí poznat nesmírnou pohostinnost a dobrosrdečnost místních lidí. Prostě je tady dobře.

Fonyód se stal významným rekreačním střediskem až po 2. světové válce hlavně díky tomu, že se u něho táhne 7 km písečného břehu. Luxusně vybavenou pláž najdete hned za železničním podjezdem.  Na obranu proti Turkům zde v 15. století vyrostla pevnost, jejímž pozůstatkem je tzv. Dolní hrad. Populární je zdejší přístav, odkud vyplouvají výletní lodě na protější břeh do světoznámé vinařské oblasti Badacsony.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko