Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Balatonfüred

Balatonfüred je nejstarší a nejoblíbenější letovisko na severním břehu Balatonu. Má v sobě klid a jistou dávku aristokracie částečně kvůli tomu, že termální vody jeho světově proslulé nemocnice pro srdeční onemocnění přitahují spíše starší návštěvníky. Balatonská Riviéra a zároveň Mekka pacientů-kardiaků, leží 136 km od Budapešti a 230 km od Vídně, na severním břehu jezera Balaton. Toto středisko je jedním ze základních center mezinárodního programu Světové zdravotnické organizace (WHO) pro léčbu srdečních chorob. Lázně jsou jedním z center léčby srdečních chorob s mezinárodním věhlasem.

Voda osmi uhličitých pramenů je železitá a mírně radioaktivní, s vysokým obsahem minerálních látek. Jako koupele je účinná též při léčbě dalších nemocí oběhového systému a pomáhá regeneraci organismu. Jako pitná kúra pomáhá při katarech žaludku a žlučníku, střevních potížích a cukrovce.

Místní dobře vybavená státní nemocnice se svým moderním zařízením, terapeutickými přístroji a diagnostiky pomáhá v maximální míře k zotavení pacientů se srdečními chorobami, při čemž největší roli hrají klimatické podmínky - vyrovnaná teplota bez velkých extrémů, klid, dobré ovzduší, krásná harmonická krajina, uklidňující vliv ohromného jezera a podmínky pro osvěžení, které vytváří. Léčbu podporuje celoročně překrásné prostředí. Na jezeře se provozují vodní sporty, okolí nabízí procházky, tenis, squash, minigolf, bowling a jízdu na koni.

Samotný Balatonfüred, hlavní středisko na severním břehu jezera, nabízí svým hostům mnoho pozoruhodností a zábavy. Jak v zimě, tak i létě je jezero vhodné pro různé druhy vodních sportů (plachtaření, windsurfing, jízdy ve člunu, akvacykling, a když jezero v zimních měsících zamrzne - bruslení).

Z tohoto již dávno uznávaného lázeňského místa vyplul na Balaton první parník, svoji historii zde započal Svaz plachtařů a v minulém století si zde prominenti nechávali stavět své vily.

Obytný dům ve stylu eklektismu velkého romanopisce Mór Jókai (1825-1904) je dnes jeho Pamětním muzeem s původním zařízením a osobními předměty.

Před 170 lety se zde pořádal první Anenský bál, při jehož příležitosti je každoročně volena královna krásy – je to jedna z nejvýznamnějších událostí v Maďarsku. Promenádu na břehu jezera, nesoucí jméno rabína Dranath-Tagore, zdobí nespočet soch, pamětních desek a stromů zasazených místními i zahraničními osobnostmi duchovního života. Slavnostní ukotvení plachetnic začíná v květnu v přístavu Balatonfüred.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko