Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Miškolc

Významné město Miskolc – třetí největší maďarské město je rozlehlá metropole obklopená rafinériemi a továrnami ležící na řece Szinvě. Město za socialismu bohaté díky ocelářskému a těžebnímu průmyslu bylo útlumem tohoto odvětví zasaženo více než ostatní města. Město však leží v blízkosti Bukových hor – a proto je to místo, kde se dá zažít „trek“ nebo vstoupit do národního parku. Nedaleké léčivé termální vody v Miskolctapolce patří k nejúčinnějším v Maďarsku.

Město v Bukovské vrchovině turisté teprve objevují ať už pro vyhlášené hudební festivaly nebo sportovní vyžití. Téměř každý zde hraje na nějaký hudební nástroj nebo umí zpívat. Každý červenec se sem sjíždějí muzikanti zvučných jmen z celého světa, aby vystoupili na Bartókově festivalu, který trvá celý měsíc. Místní obyvatelé jsou také velmi dobří plavci. Mají tu jednu z největších plaveckých atrakcí střední Evropy – koupání v jeskyni.

Miskolc je také město chrámů a náboženství. Ve stínu kostelů lze najít chládek a odpočinek. Příznivci historie zde mohou navštívit kostel protestantský, pravoslavný, několik katolických i spoustu skalních kapliček. Zajímavý je pravoslavný kostel na Deákově náměstí (Deák tér) s pamětní deskou v řečtině nad vchodem a nádherným ikonostasem uvnitř.

Hlavní třída – Széchenyi István út – je lemována některými překvapivě zajímavými a starými budovami. Obzvláště kolem tzv. temné brány (Sötétkapu), což je klenutý průchod z 18. století. Jedno z muzeí je také vskutku unikátní. Ve Studiu Lézerpont mají ojedinělou sbírku krojů z celého Maďarska a starobylých psacích strojů.

Památka, která opravdu stojí za vidění je hrad Diósgyör, který se nachází na předměstí stejného jména, nedaleko od Miškolce. Pochází ze 13. století. Hrad byl zpočátku 18. století značně poškozen a byl rekonstruován v 50. letech 20. století. Prohlídky s průvodcem návštěvníky provedou výstavkami o historii hradu, voskovým muzeem a středověkým skladem zbraní.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko