Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kecskemét

Kecskemét je jedno z nejpůvabnějších měst ve Velké nížině. Město Kecskemét leží na půl cesty mezi řekami Dunajem a Tiszou přímo v srdci jižní nížiny obklopené vinicemi a ovocnými sady. Stotisícové město se nachází na okraji Bugacké pusty necelých sto km severovýchodně od Budapešti. Kecskemét je vinohradnické a ovocnářské středisko a nejdůležitější středisko maďarského potravinářského průmyslu. Malebná architektura, zajímavá muzea, meruňkové háje a vynikající maďarská lihovina - barackpálinka (meruňkovice) vábí návštěvníky stejně jako Národní park Kiskunság (pusta jižní části nížiny).

Hlavnímu náměstí ve městě dominuje katolický Velký kostel postavený v roce 1806. Nejkrásnější stavbou je secesní městská radnice z konce 19. století a další secesní budova s názvem Cifra-palota, která je vyzdobena pestře barevnými keramickými tabulemi po celém průčelí. Sytě růžová radnice je směsí secese a lidových prvků a představuje tak jedinečný maďarský sloh. Zvonkohra na radnici hraje několikrát denně skladby Ference Erkela, Mozarta, Händela i Beethovena.

Rozhodně nejzajímavějším muzeem ve městě a jedinečným svého druhu v Evropě je Muzeum maďarských naivních umělců v domě Storků, poblíž Petöfi Sándor utca, obehnané bílou zdí. Za pozornost stojí mnohá díla, ale především příjemný umělecký styl Rozálie Albert Juhászné a obrazy Andráse Süli (maďarská verze Henriho Rousseaua). Hned vedle se nachází Muzeum hraček a dílna schraňující sbírku panenek z 19. a počátku 20. století, dřevěných vláčků, stolních her atd. Většina hraček je vyrobena Ernö Rubikem, maďarským vynálezcem světoznámé Rubikovy kostky ze 70. let 20. století.

Muzeum maďarského lidového umění – nestor všech muzeí v Kecskemétu, je situováno na jihozápad. V komplexu bývalého statku jsou v 10 místnostech vystaveny výšivky, dřevoryty, nábytek, zemědělské nástroje a textil. Leskowského sbírka hudebních nástrojů sleduje vývoj hudebního umění. Disponuje rozsáhlou sbírkou hudebních nástrojů z pěti kontinentů. Na jihovýchodě měst naleznete živý bleší trh.

V kalendáři akcí Kecskemétu je pevně zakotven Jarní festival, který se koná v březnu, a Hirösův týdenní festival na konci srpna, který vzdává hold bohatství zemědělské produkce v Kecskemétu, zejména zlatých „sárgabarack“ – meruněk.

Kecskemét láká na architekturu a meruňkové háje

Kecskemét láká na architekturu a meruňkové háje

Město Kecskemét se nachází v centrální části Maďarska na půl cesty mezi řekami Dunajem a Tiszou přímo v srdci Velké uherské nížiny. Cestovatele zde láká architektura a muzea, meruňkové háje a samozřejmě znamenitá regionální meruňkovice – barackpálinka. Doslova za dveřmi města se nachází Národní park Kiskunság.

celý článek

 
 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko