Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Balatonfenyves

Balatonfenyves je obec v Maďarsku, která je situována na jižním pobřeží Balatonu. Lázeňské městečko Balatonfenyves  leží přímo na břehu jezera v blízkosti restaurací a různých obchodů.  Útulná obec nabízí vhodnou rekreaci v klidném prostředí, protože veškeré služby se nacházejí v místě včetně lékaře a půjčovny kol.

Na jižním břehu se voda jen pozvolna svažuje do hloubky, na většině míst se můžete brouzdat vodou třeba i do vzdálenosti pěti set metrů od břehu bez plavání. Obzvláště mělké je pásmo přiléhající přímo ke břehu, kde se mohou ani ne v půlmetrové hloubce skvěle vydovádět ti nejmenší. Zpravidla proto si volí jižní břeh rodiny s malými dětmi. Pláž s mírným klonem dolů je vhodná pro děti, které určitě uvítají také Aquapark "Balatonlelle", který je vzdálen jen 25 km.

Na jezeře Balaton se můžete věnovat plachtění a surfování, případně s povolenkou rybaření. Obrovská vodní hladina, porosty rákosí, lesy a louky u jezera skýtají další neobvyklé možnosti. Hlavní zábavou pro návštěvníky Balatonu – samozřejmě vedle plavání – jsou výlety na lodích a rybolov. Rybolov je zde kvalitní, zejména místní candáti jsou ceněnými úlovky, také sumců a kaprů je zde velká hojnost. Motorové čluny jsou zde zcela zakázány, a tak se výlety na lodích odehrávají jako plavba na plachetnicích. Věnovat se zde můžete také veslování a windsurfingu.

V okolí Balatonu Maďarského moře je tolik krás přírody a pamětihodností, že by bylo škoda u něj jen ležet na pláži a nepoznat je. Rozvoj cyklostezek, k němuž dochází v posledních letech, usnadňuje poznávání tohoto kraje na kole. Vydejte se na výlety do příjemných letovisek, vinicemi a sady, úhlednými vesnicemi, k hradům a zámkům, do termálních lázní, útulných hospůdek „csárd“ a vinných sklípků.

Balaton si může klidně zvolit i ten, kdo si chce svůj pobyt zpříjemnit loveckými zážitky, protože podstatná část nejlepších loveckých revírů Maďarska se nachází právě v okolí jezera. Balatonský region a jeho okolí jsou spíše revírem vysoké zvěře, zatímco na jih od Balatonfenyves, v Nagyberek se na tabuli předkládá bohatá nabídka milovníkům drobné zvěře.

V rovinatém Maďarsku se nachází také několik úzkorozchodných železnic. Jednou z nich je právě „úzkorozchodka“ na jižním okraji Balatonu. Jde o místní drážku připojující několik vesnic ležících v typické maďarské pustě k nádraží na hlavní (elektrifikované) trati v pobřežní obci Balatonfenyves.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko