Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Balatonfüred

Balatonfüred je nejstarší a nejoblíbenější letovisko na severním břehu Balatonu. Má v sobě klid a jistou dávku aristokracie částečně kvůli tomu, že termální vody jeho světově proslulé nemocnice pro srdeční onemocnění přitahují spíše starší návštěvníky. Balatonská Riviéra a zároveň Mekka pacientů-kardiaků, leží 136 km od Budapešti a 230 km od Vídně, na severním břehu jezera Balaton. Toto středisko je jedním ze základních center mezinárodního programu Světové zdravotnické organizace (WHO) pro léčbu srdečních chorob. Lázně jsou jedním z center léčby srdečních chorob s mezinárodním věhlasem.

Voda osmi uhličitých pramenů je železitá a mírně radioaktivní, s vysokým obsahem minerálních látek. Jako koupele je účinná též při léčbě dalších nemocí oběhového systému a pomáhá regeneraci organismu. Jako pitná kúra pomáhá při katarech žaludku a žlučníku, střevních potížích a cukrovce.

Místní dobře vybavená státní nemocnice se svým moderním zařízením, terapeutickými přístroji a diagnostiky pomáhá v maximální míře k zotavení pacientů se srdečními chorobami, při čemž největší roli hrají klimatické podmínky - vyrovnaná teplota bez velkých extrémů, klid, dobré ovzduší, krásná harmonická krajina, uklidňující vliv ohromného jezera a podmínky pro osvěžení, které vytváří. Léčbu podporuje celoročně překrásné prostředí. Na jezeře se provozují vodní sporty, okolí nabízí procházky, tenis, squash, minigolf, bowling a jízdu na koni.

Samotný Balatonfüred, hlavní středisko na severním břehu jezera, nabízí svým hostům mnoho pozoruhodností a zábavy. Jak v zimě, tak i létě je jezero vhodné pro různé druhy vodních sportů (plachtaření, windsurfing, jízdy ve člunu, akvacykling, a když jezero v zimních měsících zamrzne - bruslení).

Z tohoto již dávno uznávaného lázeňského místa vyplul na Balaton první parník, svoji historii zde započal Svaz plachtařů a v minulém století si zde prominenti nechávali stavět své vily.

Obytný dům ve stylu eklektismu velkého romanopisce Mór Jókai (1825-1904) je dnes jeho Pamětním muzeem s původním zařízením a osobními předměty.

Před 170 lety se zde pořádal první Anenský bál, při jehož příležitosti je každoročně volena královna krásy – je to jedna z nejvýznamnějších událostí v Maďarsku. Promenádu na břehu jezera, nesoucí jméno rabína Dranath-Tagore, zdobí nespočet soch, pamětních desek a stromů zasazených místními i zahraničními osobnostmi duchovního života. Slavnostní ukotvení plachetnic začíná v květnu v přístavu Balatonfüred.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko