Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fonyód

Fonyod, středisko jižního břehu Balatonu, situované na svazích dvou čedičových pahorků, je známé svými krásnými, 7 km dlouhými plážemi. Letovisko ležící přímo u jezera Balaton má dopravně výhodnou polohu s pěkným výhledem. Je vzdáleno asi 40 km severo-západně od Keszthely, 50 km východně od Siofok a 45 km západně od Nagykanizsa.

Městečko Fonyod ležící na kopci nabízí zajímavé trhy konající se ve středu a v sobotu o prázdninách, nějaká maličká muzea a nepřeberné množství domečků a rozkvetlých zahrad. Na kopci je udržovaný lesopark, dobré restaurace a maličké obchodní centrum u nádraží. Třeba se i vám poštěstí poznat nesmírnou pohostinnost a dobrosrdečnost místních lidí. Prostě je tady dobře.

Fonyód se stal významným rekreačním střediskem až po 2. světové válce hlavně díky tomu, že se u něho táhne 7 km písečného břehu. Luxusně vybavenou pláž najdete hned za železničním podjezdem.  Na obranu proti Turkům zde v 15. století vyrostla pevnost, jejímž pozůstatkem je tzv. Dolní hrad. Populární je zdejší přístav, odkud vyplouvají výletní lodě na protější břeh do světoznámé vinařské oblasti Badacsony.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko