Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Balatonkenese

Balaton je nejen proslulým přírodním bohatstvím, ale i častým místem rekreace. Balaton je největší jezero střední Evropy, a proto je nazýván Maďarské moře. Je sice sladkovodní, nicméně svou rozlohou moře připomíná.  Mělký jižní břeh je ideální pro rodiny s dětmi, ale i příkřejší sever nabízí mnoho pláží. Teplota vody se v létě pohybuje mezi 20°C až 26°C, zrána a navečer překračuje teplotu vzduchu. Lázně a bahenní zábaly uklidňují podrážděné nervy, pomáhají při chudokrevnosti a únavě.

Menší středisko Balatonkenese je situováno přímo u jezera Balaton a má dopravně výhodnou polohu. Město Veszprem je vzdáleno 20 km severo-západně a 30 km západně se nachází známé letovisko Balatonfüred. V místě jsou k dispozici nejrůznější butiky, obchody s potravinami a pekařství, nechybí ani banka a restaurace. Krytý bazén, sauna a solárium je vzdáleno 15 km. Další možnosti nejrůznější zábavy je v dosahu 10 až 30 km.

Pláž v délce 800 m má mírný sklon a veškeré plážové zařízení. Ve sportovním přístavu se nabízí možnost plachtění, je zde i škola plachtění, a surfování. Nachází se zde i venkovní tenisový kurt. Návštěvníci se zde mohou věnovat také rajtování a rybaření. V nedalekém Balatonfüzfö se nachází letní sáňkařská dráha. V Balatonkenese je k dispozici půjčovna kol a horských kol. V bezprostředním okolí střediska jsou cyklistické stezky.

České návštěvníky láká k Balatonu nejen jeho dobrá dostupnost, ale i množství kulturních akcí probíhajících v jeho okolí. Za všechny jmenujme aspoň festival folklóru Zlatá mušle, varhanní koncerty či historické bojové hry a jezdecké průvody.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko