Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bükfürdó

Bük je obec s více než 3000 obyvateli, nacházející se v západní části Maďarska, na úpatí Alp. Za zvučnost svého jména vděčí světoznámým lázním, které ji proslavili dnes již nejen v Maďarsku, ale i v zahraničí. Bük je oblíbeným místem nejen maďarských, ale i zahraničních hostů a rok od roku se rozrůstá počet návštěvníků, kteří si sem přicházejí odpočinout a léčit se. Nachází se ve vzdálenosti 27 km od města Szombathely, metropole při rakouské hranici a 47 km od města Sopron. Byl osídlen již v době bronzové, dnešní podobu získal spojením tří osad v roce 1902.

Léčivé lázně Bük jsou dnes již jedny z největších a nejznámějších lázní Maďarska. Počátkem 20 století se zde prováděly průzkumné vrty, zaměřené na hledání ropy. Při jednom z vrtů vytryskla na povrch termální voda a tento objev úplně změnil život města. V počátcích mohli využívat léčivé účinky této vody pouze obyvatelé okolí, ale počátkem šedesátých let byl vybudován první termální bazén a v současnosti jsou zde druhé největší lázně Maďarska.

Bükfürdő jsou celoroční lázně s 13 hektary parků, 11 nekrytými, 11 krytými a 4 polokrytými bazény a plaveckým bazénem 50 x 20 metrů. Termální voda z Büku má léčivé účinky nejen při revmatických problémech, ale lze ji velice dobře aplikovat i formou pitné kúry při trávících problémech. V roce 2002, za pomoci státní dotace byla zrenovována budova lázní a rozšířili se i poskytované služby, v důsledku čeho dnes lázně vyhovují po všech stránkách požadavkům 21. století.

Léčivá voda 
Bükská 55°C teplá termální voda vyvěrá z hloubky 1282 m a patří mezi zásadité hydrogénové vody s vysokým obsahem fluoridů, jodidů,železa, vápníku a magnézia.. Pro své blahodárné účinky se doporučuje zejména pro následující onemocnění : kalcifikace (spondylosis), artróza (arthrosis), osteoporóza (osteoporosis), chorobné změny plotniček (discopathia), lumbago, Bechterewova choroba, chronické záněty kloubů, pakostnice, revma měkkých částí, rehabilitace po ortopedických a neurochirurgických operacích, poúrazová rehabilitace, chronické ženské a urologické zánětové onemocnění, chronický žaludečný katar, vředy, poruchy trávení.

Tato voda se nedoporučuje pokud máte : vážné srdcové a kardiovaskulární onemocnění, thrombozis, zhoubné nádory, akutní zánětové stavy, těhotenství.

Bük a okolí nabízí návštěvníkům nespočetné množství možností k odpočinku - rozmanitá jezera a lesy očekávají milovníky rybolovu a jízdy na koni. Nachází se zde i mezinárodně uznávané 18-jamkové golfové hřiště, které poskytuje další možnosti sportování. Rozvinutá cyklistická síť a pohoří Kőszeg nabízejí výletníkům nezapomenutelné zážitky.

Krakow

Krakow

Krakov byl po celá staletí sídlem králů a vyhledávaným kulturním i obchodním centrem země. Dnes sice již nedosahuje takového politického a hospodářškého významu jako dříve, přesto si však uchoval svou jedinečnou atmosféru, ve které se snoubí minulost se současností.

celý článek

 
 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko