Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gyula

Gyula je lázeňské město s posledním dochovaným středověkým cihlovým hradem ve Velké uherské nížině. V nevelké vzdálenosti od rumunských hranic, v jihovýchodní části Velké nížiny, 238 kilometrů od Budapešti, nacházíme na břehu řeky Körös jedny z nejmladších lázní na území Maďarska. Hradní lázně Gyula díky příznivým účinkům vyvěrající termální vody slibují každému návštěvníkovi úlevu, obnovení sil a uzdravení. K pamětihodnostem města patří 200 let starý park se zámečkem Almássyovců a Stoletá cukrárna z roku 1840.

Hradní lázně s osmi krytými a otevřenými bazény ve velkém parku o rozloze 34 hektarů, mají vodní plochu 2 500 metrů čtverečních.  Alkalická voda obsahující hydrogenuhličitany a s velkým obsahem minerálních solí se dá s vynikajícími výsledky používat pro léčení poruch pohybového ústrojí, léčení poúrazových obtíží a pro léčení chronických gynekologických nemocí. Jako pitná kúra je vhodná pro léčbu poruch zažívacího ústrojí. Areál lázní zahrnuje několik krytých i venkovních bazénů. Návštěvníkům jsou nabízeny různé služby včetně masáží, galvanizačních lázní nebo magnetoterapie. Sportovní vyžití je také široké a téměř každá věková skupina si zde přijde na své.

Ve městě žila rodina slavného malíře Albrechta Dürera a zde se také narodil skladatel Ferenc Erkel a malíř Mihály Munkácsy. Za návštěvu stojí zámek rodu Almássy, jediná cihlová pevnost v zemi, která zůstala neporušená (v létě zde hostí divadelní festivaly), a také ikonostas v městském pravoslavném kostele. Nachází se zde také řádka zajímavých muzeí, která stojí za návštěvu.

Gotický gyulský hrad s výhledem na malebný příkop blízko hradních lázní byl původně postavený v polovině 15. století. Ve 24 místnostech je představena historie hradu, pozornost je věnována zvláště období středověku, kdy město osídlili osmanští Turci a zbraním, kterými byli z hradu nakonec vyhnáni. Stejně jako na jiném podobném hradě byly i zde vybudovány silné stěny, vysoké věže a žalář, který lze navštívit pouze během hradních divadelních představení.

Gyula je ideálním cílem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek před odjezdem do Rumunska, vzdáleného pouhé 4 km na východ. Městečko leží poblíž Békecsaby.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko