Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Eger

Eger je kouzelné město s historickou atmosférou, ležící mezi pohořím Mátra a vrchovinou Bükku ve vzdálenosti 120 km od Budapešti. Eger je proslulý jako lázeňské středisko a živé turistické centrum. Díky svému geologickému bohatství, přírodním pokladům a své kultuře byl Eger po staletí řazen k lázeňským místům. Návštěvníky upoutá svou pestrostí a různorodostí, neboť na jeho rozvoji se podíleli kolonisté z Francie a Itálie, kteří ho nejen zvelebili, ale stáli také u zrodu slavné vinohradnické tradice Egeru.

První záznamy o jeho léčivých pramenech se datují do roku 1488. V tureckém období, v 16. století, turecký cestovatel Evlia Chelebi psal, že v místě se nacházejí tři veřejné lázně a ve dvou stovkách domů a zámečků již existovaly koupele užívající léčivou vodu.

Eger je vhodný pro koupelové kúry jak v létě, tak i v zimě. Slabě radioaktivní prameny s obsahem vápníku, hořčíku a kysličníku uhličitého, s účinky známými již od 15. století, pomáhají při léčení nemocí pohybového ústrojí a k rehabilitaci po ortopedických operacích - zmírňují záněty kloubů a problémy nervové  soustavy. Lázeňské procedury jsou vhodné k léčení chronického pocení, poruch pohybového ústrojí a revmatismu.

Samotné město patří k nejzajímavějším v Maďarsku. Leží na stejnojmenné řece asi 120 km od Budapešti a díky přírodním krásám a kulturnímu životu přitahuje stovky turistů. Město vskutku dýchá historií. Skutečnou perlou je mohutný středověký hrad. Návštěvníci zde najdou rozlehlou baziliku a další stavby (celkem 175 památkově chráněných objektů). Všechny památky jsou vynalézavě osvětleny a noční pohled během noční procházky stojí za to. Eger je také městem s velkým množstvím parků a zeleně, především jasmínových keřů.

Gurmeti zde mohou objevovat chutě místních jídel v nekonečné řadě malých restaurací nebo hospůdek. Hluboko pod kopcem, v několik kilometrů dlouhé řadě sklepů, táhnoucích se pod městem, zraje proslulé víno Egri Bikavér (Egerská Býčí krev) známé po celém světě. Slavná egerská vína můžete ochutnat na mnoha místech v okolí města včetně Istvánova sklípku, který se nachází pod hotelem Korona blízko hradu.

Tipy na výlety
Nejlepší výhled na město se návštěvníkům naskytne, pokud vyšplhají po dlážděné cestě z Dózsa György tér na hrad Eger, který byl postaven ve 13. století po mongolské invazi. Pod hradem se nacházejí kasemata vytesaná do skály, kterými návštěvníky provede průvodce.

Pohoří Bükk, které získalo své jméno podle velkého množství buků rostoucích v této oblasti, je zelenými plícemi oddělujícími barokní Eger od průmyslového Miskolce. Bükk překypuje divokou zvěří a je velmi oblíbený mezi cyklisty a pěšími turisty.

Oblíbeným cílem výletů do okolí je Szarvaskő, kaňon řeky Eger, a Szilásvárad s hřebčínem maďarských lipicánů. V blízkosti též leží historická tokajská vinařská oblast, zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko