Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Harkány

Město Harkány se nachází v jižním Maďarsku, téměř u chorvatských hranic. Leží v proslulém vinařském kraji Villány-Siklós, nedaleko historického města Pécs a Národního parku Duna-Drava. Lázeňské městečko Harkány leží v údolí obklopeném vinicemi a je bezesporu perlou mezi maďarskými lázněmi. Je vyhledávaným a oblíbeným místem nejen pro stálost teplého a příjemného počasí, ale zejména pro složení místní termální léčivé vody.

Lázně u jižních hranic Maďarska na břehu řeky Drávy jsou známy prameny s mimořádně vysokým obsahem síry. Jejich léčivé účinky byly empiricky objeveny již před staletími a místo jejich výskytu bylo podle sirného zápachu výstižně nazýváno Büdösrét (páchnoucí louka). Obsažená aktivní síra má mimořádně vysoké léčivé účinky v balneofyzioterapii, takže koupele a bahenní zábaly se úspěšně využívají pro léčbu psoriázy.

Termální voda vyvěrající o teplotě 62 °C jako jediná na světě obsahuje síru rozpuštěnou ve formě plynu, čímž dochází k rychlejšímu vstřebávání do lidského organismu. Je vysoce účinná při léčbě žaludečních onemocnění a gynekologických potíží, jednak formou koupelí a bahenních zábalů, jednak jako pitná kúra. Je prokázáno, že léčivá voda v Harkánech se značným množstvím sulfidů a fluoridů působí ve formě koupelí blahodárně při léčbě chronických onemocnění pohybového ústrojí včetně poúrazové rehabilitace zlomenin, dále revmatických a kloubových onemocnění, zánětlivých onemocnění a neplodnosti. Pitná kúra je účinná pro léčení katarů trávicího ústrojí, zejména nemocí žlučníku a jater.

Termální lázně v městě Harkány se rozkládají na 13 ha včetně parku. K dispozici jsou bazény ke koupání, termální bazény, plavecký bazén a bazén pro děti. Areál zahrnuje krytý lázeňský komplex s bazény a se službami potřebnými k balneoterapii, např. léčebná masáž, sauna, solárium aj. Velmi pěkný zmodernizovaný lázeňský areál je charakteristický pohodou a klidem, dostatkem místa a příjemnou atmosférou.

Součástí areálu jsou rozlehlé kvetoucí parky. Lázně jsou rozděleny na 2 části - rekreační a léčebnou. Návštěvníkům jsou k dispozici otevřené i kryté bazény s termální - léčivou vodou a bazénkem pro perličkovou koupel, bazén pro plavce, sauna, odpočívárna, oddělená plocha pro nudisty. Teplota termální vody je asi 36 - 45°C, teplota sladké vody je přibližně 24 - 27°C.

V léčebné části jsou bazény s termální vodou s velice silnými léčebnými účinky. V této vodě se doporučuje pobýt max. 20 minut a poté si odpočinout. V léčebném domě přímo v areálu je možné si objednat speciální léčebné procedury jako elektroléčbu, masáže, masážní koupele apod. za přijatelné ceny. Zájezd do Harkán je proto vhodný i pro rodiny s dětmi. Dětem je k dispozici tobogán, brouzdaliště a dětské hřiště. Termální areál nabízí vynikající možnosti stravování v samoobslužné restauraci, cukrárně a v mnoha stáncích s posezením.

Lidé přicházejí do Harkány kvůli společnosti. Od května do září probíhají v lázních různé festivaly a lázeňské koncerty, z nichž nejznámější je tradiční festival vinobraní. K prožití příjemného večera s hudbou, tancem, dobrým jídlem a pitím jsou jako stvořené csárdy - typické maďarské restaurace, jejichž návštěva patří k nezapomenutelným zážitkům.

Tipy na výlety
V okolí stojí za návštěvu město Pécs s památkami na dobu turecké vlády, jeden z nejlépe zachovaných maďarských hradů Siklös, či vinařská obec Villány. A jako večerní program doporučujeme návštěvu některého představení péčského divadla, která mají vysokou úroveň, samozřejmě včetně programů světoznámého pécsského baletu.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko