Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mosonmagyaróvár

Město Mosonmagyaróvár se nachází v severozápadním cípu Maďarska, jen pár kilometrů od slovenské hranice. Nachází se jen 30 km od Bratislavy a je tedy velmi snadno dostupné i hromadnou dopravou. Je to živé město s mnoha obchody a restauracemi, ale i historickým centrem s pěší promenádou. Během prohlídky Mosonmagyaróváru budete moci nakoupit maďarské speciality u místních soukromníků nebo jen tak posedět nad skleničkou maďarského vína.

Mosonmagyaróvár vznikl v r. 1939 spojením dvou obcí Moson a Magyaróvár, které se rozrostly ve vzdálenosti 18 km od slovensko-maďarských hranic, při ústí řeky Litavy do Dunaje. První historické zmínky sahají do 1. století, kdy zde byl postavený římský vojenský tábor „Flexum“, podle kterého byly pojmenovány dnešní termální lázně. Nejstarší dochovanou stavbou je Óvárský hrad, postavený v 13. až 15. století. Ten je v dnešní době sídlem Univerzity zemědělských věd. Na nádvoří hradu se v létě konají různá kulturní představení.

Zdejší termální lázně, které se nacházejí uprostřed zeleně nedaleko centra města, jsou založeny na termálním prameni s alkalickou, hydrogen-uhličitanovou vodou s obsahem mnoha rozpuštěných solí. Tato voda má výborné léčivé účinky. Tryská z hloubky 2 km a její teplota je 74°C. Léčebné koupele se doporučují především na choroby kloubů a páteře v důsledku opotřebení, Bechtěrevovu chorobu, chronické záněty kloubů, neurózy, úbytek vápníku v kostech, poúrazové stavy, gynekologické obtíže. Jako inhalace se používá při bronchitidách a rozsáhlých respiračních chorobách. Lze ji využít i jako pitnou kúru při gastronomických obtížích. Termální voda patří mezi 5 nejúčinnějších v Evropě.

Celoročně otevřený lázeňský areál, který byl v roce 2008 zcela zrekonstruován a rozšířen, navazuje na histo¬rické centrum města a nachází se uprostřed zeleně. Lázeňský areál má klidnou a příjemnou atmosfé¬ru. Především ve zdravotnictví využívaný termální pramen má osvědčení léčivé vody a patří v kvalifikačním žebříčku mezi 5 nejúčinnějších léčivých vod v Evropě. Zakládá se na něm celá široká škála léčebných procedur.

Návštěvníkům areál nabízí krytý 50m plavecký bazén s teplotou 25 - 27°C, dva menší venkovní léčebné bazény, jeden zčásti krytý sedací léčebný bazén s teplotou 35 - 37°C. Dále je klientům k dispozici polokrytý termální bazén včetně jacuzzi a 3 zcela nové zážitkové bazény s termální vodou o teplotě 32 - 33°C. Dva bazény obsahují minerální vodu, jeden termálně-minerální vodu. Za příplatek lze objednat různé druhy masáží a zábalů.

Součástí lázeňského areálu je hotel Termal Aqua, restaurace, léčebné služby a řada drobných obchůdků. Areál je vhodný pro všechny věkové kategorie. V areálu lázní jsou návštěvníkům k dispozici restaurace, zubní lékař, odborný obchod s optikou, sauna, masáž a řada drobných obchůdků. Jedná se o skutečný ráj nejen pro léčení ale i pro všechny milovníky vody.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko