Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mezőkövesd

Při cestě vedoucí z Budapešti do Miskolce, při úpatí pohoří Bükk, 140 km od hlavního města a 51 km od Miskolce najdeme Mezőkövesd, v dřívějších dobách známý pouze svým mezinárodně proslulým lidovým uměním, ale dnes také proslavený svými léčivými vodami.

Na jižním úpatí Bukových hor, 19 km jihovýchodně od Egeru se nalézá středisko svérázné etnografické oblasti Matyó - Mezőkövesd. O životě obyvatel tohoto území, malebných pestrobarevných interiérech jejich chalup a nádherně vyšívaných krojích, vypráví místní muzeum. Zde také mohou návštěvníci zhlédnout největší sbírku zemědělských strojů v Maďarsku.

Při hledání ropy v r. 1939 zde byl objeven pramen 68 ºC horké termální vody, vyvěrající ze země z hloubky 875 m. Na jihovýchod od obce byly nalezeny uhličité, sirné a jódové krasové vody. Horká voda, tlačená vzhůru plyny, které mají příznivý vliv na léčení pohybových potíží, napájí přes plynový separátor různé bazény v lázních Höforrás. Na periferii městečka se rozrostly lázně, jejichž termální voda láká k léčení, odpočinku i odreagování.

Pramen je obohacený zejména hydrogenkarbonátem, vápníkem, chloridem, sodíkem, má nejvyšší obsah sulfidu ze všech termálních vod v Maďarsku. Příznivě působí na žíly, zpomaluje kornatění cév. Doporučuje se jako prevence proti trombo-embolii, napomáhá látkové výměně a snižování cholesterolu. Léčí degenerativní a zánětlivá onemocnění pohybového ústrojí a páteře v chronickém stádiu, záněty a bolesti svalů, žlučníkové potíže a lupénku.

V nově zrekonstruovaném, moderním areálu jsou venkovní a kryté léčivé bazény, naplněny termální vodou o teplotě 30 - 40 ºC. Počet bazénů: 3x termální bazén venkovní, 2x termální bazén krytý, 1x plavecký bazén venkovní, 1x plavecký bazén krytý, 1x dětský bazén, 1x tobogán, 1x bazén s vlnobitím.

Přímo v areálu lázní probíhá každoročně od dubna do konce srpna festival folklóru a vína. V pozdním odpoledni a večer místní restaurace a hospůdky očekávají návštěvníky s bohatou nabídkou specialit maďarské kuchyně a širokým výběrem známých druhů vín z nedaleké Egerské vinařské oblasti.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko