Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Termální lázně

Průzkum a rozvoj během minulých století staví Maďarsko stále více do pozice evropského lázeňského centra a vedly mimo jiné k tomu, že Budapešť se počítá mezi lázeňská města - což je mezi hlavními městy celého světa zcela ojedinělé. Při výpravách za poznáním v Maďarsku proto nemusíte trávit volno jen putováním od památky k památce. Zkuste zkombinovat poznávání s koupelemi v termálních lázních a odpočinout si na duchu i na těle, a udělat něco pro své zdraví. Můžete navštívit vyhlášené termální lázně v Maďarsku a spojit léčebné účinky lázní i s poznáním místních památek a třeba i se sklenkou dobrého vína.

Už římští kolonisté si užívali maďarské termální prameny. Velká část z přibližně 150 lázní otevřených veřejnosti, například v Balatonfüredu, Hajdúszoboszló, Hevízu a Gyule, je velmi vzácných, neboť sem jezdí lidé s poruchami dýchacími, svalovými, srdečními nebo gynekologickými.

Lázně, koupele, bazény, termální koupaliště a prameny s minerální vodou, to je něco, co najdete v Maďarsku takřka na každém kroku. O všech těchto pramenech Maďaři tvrdí, že jsou léčivé. S malou nadsázkou se dá říci, že stačí zarazit hůl do země a vyrazí termální voda - a s trochou štěstí bude mít léčivé účinky. V oblasti přirozených léčebných postupů zaujímá Maďarsko velmi významné postavení díky svým hojným zdrojům termálních a léčivých vod. V karpatské kotlině (díky jejímu zvláštnímu geologickému charakteru) je zemská kůra velmi tenká, takže vody snadno vystupují na povrch. Po celé zemi existuje více než tisíc léčivých horkých pramenů, které se dají používat jak pro prevenci chorob, tak i pro léčení, zlepšení zdravotního stavu a rehabilitaci pacientů.

V současnosti má 22 měst a 62 menších osad v Maďarsku léčivé koupele, instituce oficiálně uznané jako lázně vzhledem ke svým léčivým vodám. Během posledních 35 let bylo v Maďarsku otevřeno 125 lázeňských zařízení a dnes se lázeňské hotely otevírají jeden za druhým. Není náhodou, že lázeňská turistika hraje stále větší roli. Proslulé termální lázně Maďarska lákají, jen si vybrat a vyrazit.

Pokud se léčit nepotřebujete, nepochybně oceníte možnost vykoupat se v přírodní uměle neohřívané vodě teplé 30 – 40 stupňů i uprostřed zimy. A třeba si i ve vodě zahrát šachy, což je oblíbená zábava mnoha Maďarů. Představte si, že teplá termální voda objímá vaše tělo, vyhání z něj bolesti a únavu a přináší pohodu a uvolnění. Tuhle úlevu a oddych vám přinesou jen termální lázně. A když přidáte pobyt ve vířivkách, vodních masážích, vodních hrátkách či sluneční lázně, nebo si vyberete aquapark s termální vodou, vrátíte se domů jako znovuzrození.

U mnoha bazénů nechybí skluzavky, tobogany, venkovní minigolf, volejbalová hřiště, bufety, kamikadze, aquafitness, sauny, solária, masáže všech orientálních typů a v neposlední řadě i squash. Specialitou jsou takzvané zážitkové bazény. Do nich patří biosauna, softsauna, solná jeskyně, waitankung, což je východní pohybová terapie, medové, perlivé i tibetské masáže a další atraktivní odpočinkové terapie. Termální lázně nabízejí turistům dosud málo známé, neprávem přehlížené a ne zcela doceněné, ale přesto velmi atraktivní dovolené.

Aby Maďaři sobě i turistům alespoň trošičku vynahradili to, že nemají moře, v řadě bazénů si můžete zabojovat s umělým vlnobitím, které si se skutečnými mořskými vlnami nikterak nezadá. Právě nabídky termálních lázní jsou onou specialitkou, která by mohla a měla v konečném důsledku přilákat zájemce o znovuobjevení Maďarska.

Termální lázně – léčivý dar Maďarska

Termální lázně – léčivý dar Maďarska

Obrovská nabídka českých cestovních kanceláří dává tušit, že maďarské termální lázně jsou něčím evropsky unikátním a žádaným. A mají pravdu. Prakticky celá země je poseta různými druhy termálních lázní. Chcete si vyléčit klouby, krevní oběh nebo srdce? Neváhejte a zajeďte si do těchto pohádkových míst odpočinout.

celý článek

 

Krakow

Krakow

Krakov byl po celá staletí sídlem králů a vyhledávaným kulturním i obchodním centrem země. Dnes sice již nedosahuje takového politického a hospodářškého významu jako dříve, přesto si však uchoval svou jedinečnou atmosféru, ve které se snoubí minulost se současností.

celý článek

 

Hrad řádu německých rytířů v Malborku

Hrad řádu německých rytířů v Malborku

Malé městečko Malbork, ležící necelých šedesát kilometrů od Gdaňsku, patří k vůbec nejvyhledávanějším turistickým atrakcím v celém Polsku. Tisíce návštěvníků sem každoročně přijíždí obdivovat největší gotickou stavbu světa a jeden z nejkrásnějších středověkých hradů Evropy.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko